ברשות השידור מסיתים נגד ארדן: "אולי אנחנו נוציא לו תעודת פטירה"

כך כתב אחד העובדים בדף הפייסבוק של "מטה המאבק למען השידור הציבורי" ביחס להתבטאות של מקורבי ארדן, לפיו "ארדן מתאבד על הרפורמה ברשות השידור"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עוד התבטאות קיצונית מצד חלק מעובדי רשות השידור נגד שר התקשורת גלעד ארדן: בדף הפייסבוק של "מטה המאבק למען השידור הציבורי" כתב אחד העובדים כי "אולי אנחנו הם אלה שיוציאו בסוף תעודת פטירה (לארדן)".

ההתייחסות בדף הפייסבוק היתה לציטוט שפורסם ב-TheMarker שיוחס למקורבי ארדן, שלפיו "ארדן מתאבד על הרפורמה ברשות השידור" – כלומר על יישום מסקנות ועדת לנדס לסגירת הרשות ופתיחתה מחדש. העובדים, שנאבקים נגד המהלך הזה, כתבו "אולי אנחנו הם אלה שיוציאו בסוף תעודת פטירה" – זאת בהתייחס לאמירה של שר האוצר יאיר לפיד, שלפיה הוא חתם על תעודת הפטירה לרשות.

המאבק של קבוצת העובדים בדף הפייסבוק אינו זוכה ללגיטימציה מקבוצות עובדים נוספות ומעיתונאי הרשות. כך למשל, בדף הפייסבוק הזה עלתה קריאה להתפקדות לליכוד כדי להיאבק בארדן, אך עובדים אחרים ברשות והעיתונאים תקפו את היוזמה בחריפות.

היום הציג ועד הטכנאים גם עמדה משפטית נגד כוונת ארדן למנות כונס נכסים לרשות באופן מיידי. ארדן פנה בעניין ליועץ המשפטי לממשלה, אך בוועד הציגו חוות דעת של עו"ד מטעמם, יוסף ארנון, שכתב כי "פנייה זו הינה פסולה מכל וכל ומקוממת, הן בהיבטה החוקי והן בהיבטה הציבורי... רשות השידור הינה תאגיד סטטוטורי... וכפועל יוצא מכך ממילא אין הוראות דיני הפירוק וכינוס הנכסים הנהוגים במדינת ישראל חלות עליה כלל וכלל".

עוד כתב ארנון כי "ברור ונהיר לכל בר דעת כי מטרתה האמתית של פנייה זו, אשר ממילא משוללת כל יסוד משפטי מכל סוג שהוא, הינה לזרוע פחד ופניקה בקרב עובדי רשות השידור, ובהם גם מרשיי... ניסיון הפחדה זה הינו חסר תום לב, הגינות והוגנות באופן קיצוני, במיוחד מקום בו התנהלות זו מקורה במשרד ממשלתי, עליו חלות חובות מוגברות מכוח המשפט הציבורי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker