נאמן "מעריב" מבקש למכור הפעילות לאלי עזור ב-4 מיליון שקל

הנאמן מציין בבקשה כי זו ההצעה היחידה שעמדה בדרישותיו; בכוונת עזור להמשיך ולהוציא לאור את מעריב בתנאי שבית המשפט ייתן צו המורה על כך שעובדי מעריב יפוטרו ויקלטו מחדש בג'רוזלם פוסט

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

נאמן "מעריב" הגיש היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה לאישור מכר פעילות עיתון "מעריב" ל"ג'רוזלם פוסט" של אלי עזור בתמורה ל- 4 מיליון שקל. על פי הבקשה, בכוונת הג'רוזלם פוסט להמשיך ולהוציא לאור את מעריב בתנאי שבית המשפט ייתן צו המורה על כך שעובדי מעריב יפוטרו ויקלטו מחדש בג'רוזלם פוסט כעובדים חדשים מבלי שישמרו להם רצף הזכויות. בית המשפט יקיים דיון בבקשה ביום ראשון הקרוב.

על פי ההצעה, הג'רוזלם פוסט מתחייב להעסיק כ-30 עובדי מנהלה ומערכת עיתונאית לתקופה מינימאלית של 12 חודשים באותם תנאי שכר, אולם ללא רצף זכויות. כמו כן הוא מתחייב לשכור את שירותיהם של 20 פרילאנסרים שהועסקו על ידי מעריב כקבלנים עצמאים לתקופה של 12 חודשים באותם תנאים מסחריים שהיו מקובלים לפני הקפאת ההליכים.

הצעתו של הג'רוזלם פוסט התקבלה אצל הנאמן אתמול (ב') בשעות הערב. הנאמן מציין בבקשה כי "זו ההצעה היחידה שעמדה בדרישותיו". על פי הסכם הרכישה בפעילות מעריב שעומדת למכירה נכללים המותג מעריב, הוצאה לאור, שיווק והפצה של העיתון מעריב, רשימת המינויים של החברה, רכוש קבוע וציוד, זכויות היוצרים והקניין הרוחני המשמש את החברה במסגרת פעילותה העסקית, ארכיונים, מאגרי מידע וחומרים גרפיים.

בסוף השבוע שעבר אישר בית המשפט המחוזי בירושלים את הצעת נאמני חברת מקור ראשון שלפיה העיתון "מקור ראשון" ואתר NRG יימכרו לעיתון "ישראל היום" של שלדון אדלסון תמורת 17 מיליון שקל. העסקה עדיין תלויה באישור הממונה על ההגבלים העסקיים. בדיון שהתקיים בבית המשפט הודיע הנאמן כי הוא עושה כל שביכולתו כדי לקדם גם את מכירתו של מעריב.

אתמול (ב) בבוקר שלח הנאמן הודעות דואר אלקטרוני לכל המציעים והמתעניינים לרכישת פעילות העיתון והודיע להם על כוונתו לערוך ביניהם התמחרות. הנאמן ציין כי ההצעה המינימאלית תהיה בסך של 4 מיליון שקל. הצעת הג'רוזלם פוסט היא ההצעה היחידה שעמדה בדרישה זו.

הנאמן מציין בבקשה כי "הצעת ג'רוזלם פוסט הינה הטובה והכדאית ביותר לכל קבוצות הנושים, בכל הפרמטרים הרלוונטיים בנסיבות העניין. קרי- המשך פעילות העיתון כעסק חי, המשך שימור מקומות העבודה לעובדים והתועלת הכלכלית שתצמח לנושי החברות." הוא הוסיף כי "קיים צורך לאשר את ההצעה בהקדם האפשרי, על מנת שניתן יהיה לשמור על ערכו של המותג ואת המשך פעילותו הרציפה של העיתון". עוד מציין הנאמן כי הוא סבור כי אישור מכירת פעילות מעריב לא תהיה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

אלי עזורצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker