עורך וואלה: "חשיבות עליונה להמשך פרסום הטורים של אלדד יניב"

טורו השבועי של יניב, שעסק בח"כ בנימין בן אליעזר, פורסם במשך כמה שעות, אך הוסר לאחר מכן ■ בוואלה! טענו כי הסירו את הטור בעקבות איום משפטי ■ קבוצת עיתונאים, ביניהם עמית סגל, קרן נויבך, רביב דרוקר ובן כספית הצהירו: אם לא יימצא גוף תקשורתי שיפרסם את הטורים, נעלה אותם בעצמנו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

"כרגע אין שינוי בנוגע להחלטה להמשיך לפרסם את טוריו של אלדד יניב באתר וואלה!", כך אמר היום עורך אתר וואלה!, ינון מגל, בראיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. "נכון לעכשיו אין שום שינוי. הטורים של יניב ממשיכים להתפרסם ואני מאוד מקווה שכך זה ימשיך - אלה טורים מאוד חשובים. זה עד שבא ואומר 'אני יכול לספר לך מה שהיה'. זה ממשיך את התהליך בחברה הישראלית של הניקיון ושל החשיפה לשחיתויות שהיו פה במשך עשרות שנים. בגלל זה לקחתי את יניב מלכתחילה. אף אחד אחר לא רוצה שהטורים ימשיכו להתפרסם בוואלה! כמו שאני רוצה".

טורו השבועי של יניב, שעסק בח"כ בנימין בן אליעזר, פורסם במשך כמה שעות באוויר ביום חמישי, אך הוסר בשעות הערב. בוואלה! טענו כי הטור הוסר בעקבות איום משפטי, אך יניב דחה את הטענה והסביר כי העניק לוואלה! כתב שיפוי מכל תביעה עתידית.

אלדד יניבצילום: עופר וקנין

בוואלה! שוקלים להפסיק לפרסם את "טוריו הקיצוניים" של יניב, כפי שהגדיר אותם גורם באתר. בתגובה לכך, קבוצת עיתונאים הביעה ברשתות החברתיות תמיכה בהמשך פרסום הטורים. על ההצהרה הזו, אותה יזם כתב חדשות 2 עמית סגל, חתמו בין השאר ברק רביד, רביב דרוקר, קרן נויבך, בן כספית, נדב איל ואחרים.

"כעיתונאים שעוסקים מתוקף תפקידם בתחום הפוליטי ובקשרי הון-שלטון, אנחנו משוכנעים שיש חשיבות ציבורית עליונה להמשך פרסום הטורים. כבעלי חשבונות בפייסבוק ובטוויטר עם למעלה מ-100 אלף עוקבים במצטבר, אנחנו מודיעים לפיכך כי במידה שלא יימצא גוף תקשורתי שיפרסם את הטורים של אלדד יניב, נעלה אותם מדי שבוע בחשבונותינו ברשתות החברתיות, כדי שהעדות החשובה הזו תמשיך להתפרסם", כתבו העיתונאים.

בראיון לגלי צה"ל ענה מגל לשאלתו של רזי ברקאי האם נשלח אליהם איום בתביעה מצידו של בן אליעזר. "אני לא רוצה להיכנס בדיוק לפרוצדורות, אבל פואד לא אהב את הטור הזה במיוחד", אמר מגל. "זו לא פעם ראשונה שיניב מפרסם טור על פואד. היה לפני כמה שבועות טור שהעלה את הסיפור של הפנטהאוז ב-9 מיליון שקל ואת עסקיו של בנו בקזחסטן", המשיך מגל.

לדבריו, "אנחנו כלי התקשורת היחיד שמפרסם את הטורים של אלדד יניב, וגם על הדברים שפורסמו לא נעשה 'פולואו'. עמית סגל ורביב דרוקר, עם כל הכבוד לחברות, נמצאים בכלי תקשורת שלא מפרסמים את הטורים האלה. אנחנו פירסמנו את הטורים שבוע אחר שבוע, אי אפשר לקחת את זה מאיתנו".

מגל אמר כי הוא אינו מעורב ישירות באיום בתביעה ולא מודע לפרט המידע שלגביו נשלח האיום. "הדברים האלה נמצאים בבירור. אני מקווה שהטור הזה יחזור, וגם אם הוא לא יחזור, אפשר למצוא אותו ברשת. יש המון שיקולים ולחצים בתוך השיח החברתי בישראל אבל הטורים של יניב חשובים, ואנחנו משתדלים לעשות תקשורת שמביאה את האמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker