הנהלת "גלובס": "המצב מחמיר; ניפגע מהפסקת הדפסת 'ישראל היום'"

ארגון העיתונים דרש צו מניעה להליך הפיטורים, ובית הדין קבע לא יפוטרו עובדים עד לדיון ביום ראשון. במהלך המגעים מול העובדים טענה הנהלת העיתון: "בשל מצב החברה קוצצו 20% מעמודי העיתון המודפס בשנה וחצי האחרונות"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

הנהלה עיתון גלובס דיווחה לעובדים כי מצבו של העיתון "דוחק ומחמיר". ההנהלה ציינה כי התוצאות לחודשים ינואר ופברואר 2014 "לא עמדו בתחזיות, אשר מלכתחילה היו גירעוניות". בנוסף לזה, הודיעה ההנהלה לעובדים כי החברה עלולה לסבול מההשלכות הקפאת ההליכים של עיתון מעריב, ששיתף פעולה עם העיתון וצירף לחבילת המוספים ששלח למנוייו גם את מוסף גלובס.

ההנהלה טוענת כי העיתון ייפגע כתוצאה מהפסקת ההדפסה של עיתון "ישראל היום" בדפוס גלובס. ההנהלה הוסיפה כי בשל מצב החברה קוצצו 20% מעמודי העיתון המודפס בשנה וחצי האחרונות.

ההנהלה טענה את הדברים במסגרת מגעים מול העובדים סביב הכוונה לפטר עובדים בעיתון. ההנהלה כבר זימנה תשעה עיתונאים לשימוע לפני פיטורים, ובכוונתה לפטר  לפטר 13 עובדי מערכת ועוד כשמונה עובדי מינהלה. העיתונאים, באמצעות עורכי הדין אמיר בשה ומורן סברואי מארגון העיתונאים, ביקשו לעצור את הליכי השימוע בטענה כי נעשו שלא בתום לב ולא באמצעות משא ומתן עם העובדים. בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב קבע בהחלטה זמנית כי הליך השימוע יימשך, אולם לא יפוטרו עובדים עד לדיון שיתקיים ביום ראשון הקרוב.

בבקשה לצו מניעה טען ארגון העיתונאים, הארגון היציג של עובדי גלובס: "החברה אצה במורד המדרון של פיטורי צמצום בכפייה, על כל המשתמע מכך, ופועלת על מנת להרוג שתי ציפורים במכה אחת: לפטר חד צדדית עובדים ולהתעלם מארגון העובדים היציג ולחתור תחת מעמדו".

בעל השליטה בעיתון גלובס, אליעזר פישמןצילום: מוטי מילרוד

נציגי העובדים טוענים כי ביקשו לקיים משא ומתן על ההנהלה, אך לדבריהם "ישיבת סרק רדפה ישיבת סרק בעוד ההנהלה מסמנת 'וי'". בארגון טוענים כי נציגות העובדים הציעה להנהלה הצעות ענייניות לחיסכון בעלויות במקום פיטורי עובדים ואולם "החברה מטעמיה וללא נימוק ענייני השיבה את פניה ריקם, ושוב ושוב הסתפקה בישיבות עם נציגות העובדים למראית עין בלבד".

העובדים טוענים כי כעת מבצעת ההנהלה צעד חד צדדי ומבקשת לפטר 13 עובדים. מנגד, במכתב ששיגרו עורכי הדין אלינור אהרונסון וטלי היימן לארגון העיתונאים נטען כי מסמכי הזימון נשלחו כדין, זאת לאחר שהתקיים משא ומתן ממושך מול העובדים מעל ומעבר לדרישות הדין. עוד נטען כי ההנהלה העבירה לידי אילן לוין, שכיהן בעבר כממונה על השכר באוצר וכעת משמש מגשר בין הצדדים, מידע עסקי על מצבה של החברה. מנגד, נציגי ארגון העיתונאים טוענים כי החברה סירבה להציג נתונים בפני נציג ארגון העיתונאים.

מגלובס לא התקבלה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker