מימן מציע: רפי גינת ועובדי ערוץ 10 יקבלו עד 10% ממניות הערוץ

שבוע לפני תום הזמן שהקציבה הרשות השנייה פועל מימן באינטנסיביות למציאת משקיע, ומנהל מגעים מול משקיע רוסי שעשוי להצטרף לאלכסנד לוין ■ לפי הערכות, יידרשו 300 מיליון שקל כדי להחיות את הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 צפויים לקבל מניות בערוץ כחלק מהניסיונות של בעלי השליטה להסדיר מחדש את מבנה הבעלות בחברה. ההערכות הן כי העובדים, בהם המנכ"ל רפי גינת, יקבלו עד 10% מהבעלות על הערוץ.

אנשיו של מימן ומימן עצמו, יחד עם גינת, מנסים בשבועות האחרונים לגייס משקיעים לערוץ. בימים האחרונים נפגש מימן עם משקיע נוסף ממוצא רוסי שהביע עניין בערוץ 10 ויש לו יכולת להזרים לערוץ כספים. בתרחיש שבו נכנס בעל מניות שמזרים את מרבית הסכום הדרוש לערוץ, עשוי להיכנס כמשקיע גם אלכסנדר לווין, בעלי ערוץ 9, שמנסה בעצמו לגייס משקיע שייכנס עמו לערוץ 10.

מועצת הרשות השנייה אמורה להכריע עד 31 במארס אם ערוץ 10 יוכל לקבל רישיון לשידורים ב–2015, אך כעת המועצה לא יכולה לאשר את בקשת הרישיון משום שהוא לא הציג איתנות פיננסית. הערוץ זקוק כיום למשקיע חדש, לאחר שמימן (51%) ומילצ'ן (24%) אינם יכולים או רוצים להשקיע בו.בענף הטלוויזיה אומרים כי ערוץ 10 זקוק כיום להזרמה של לפחות 300 מיליון שקל כדי שיוכל להציג איתנות פיננסית ולהיערך לקראת תחרות מול זכייניות ערוץ 2 ב–2015, וכן כדי להציג ערבויות לרשות השנייה. חלק ניכר מהפקות הערוץ מוקפאות בשל בעיות תזרימיות.

יוסי מימן. מחפש משקיעיםצילום: עופר וקנין

המועצה צפויה לדחות את בקשת הרישיון לערוץ, וככל הנראה דיון מחדש בבקשה ידרוש שינוי חקיקה. עם זאת, ברשות השנייה בוחנים אפשרות כי יהיה ניתן לדחות את אישור בקשת הרישיון ללא שינוי חקיקה. במשרד התקשורת בוחנים הצעת חוק לחייב את קשת ורשת להיפרד ולצאת לשדר ברישיון באפיק נפרד.

מימן, יחד עם נציגיו אירית אילוז וליאו מלמוד, מקיימים בשבועות האחרונים פגישות עם משקיעים פוטנציאליים, בעיקר מחו"ל. בכוונת מימן להעניק לעובדי הערוץ מניות בחברה, כשההערכות הן כי לעובדים יימסרו עד כ–10% מהאחזקה בחברה. בכירי הערוץ יקבלו נתח גדול יותר משאר העובדים.

השיקול של בעלי השליטה להעניק לעובדים מניות נובע משתי סיבות. ראשית, בהנהלה סבורים כי יש חשיבות לכך שלעובדים תהיה אחזקה בחברה משום שכך ניתן יהיה ליצור מחויבות עמוקה יותר שלהם כלפי הערוץ. בנוסף, לפי כללי הרגולציה, 51% ממניות הערוץ צריכות להיות מוחזקות על ידי בעלי מניות ישראלים. אם אכן ייכנס משקיע זר החברה תצטרך יותר בעלי מניות ישראליים, ומתן מניות לעובדים הוא פתרון אפשרי לנושא זה.

מערוץ 10 נמסר: "מתקיימים מגעים עם משקיעים. לא נתייחס לדברים עד להשלמת עסקה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker