עובדי "פלייבוי" ישראל ליו הפנר: "הזכיין הישראלי חייב לנו 200 אלף שקל"

במכתב ששיגרו העובדים להנהלת פלייבוי בארה"ב נכתב: "אנו מרגישים מושפלים ומרומים - כשנרתמנו לחזונו של פלייבוי העולמי, עשינו זאת בהתלהבות להשתייך למותג עולמי מצליח; לצערנו גילינו מו"ל שנוהג בנו באופן לא מקצועי, לא ישר, מזלזל ולא מכובד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עובדי מגזין "פלייבוי" בישראל פנו למערכת "פלייבוי" העולמית ולמייסד יו הפנר בטענה כי המו"ל הישראלי של המגזין חייב להם יותר מ-200 אלף שקל, מפר עמם חוזים, משקר ואינו מוציא לאור את המגזין, וכי הם חוששים כי יימלט לחו"ל.

מגזין "פלייבוי" ישראל יצא לדרך במרץ 2013 על ידי היזם דניאל פומרנץ, שעשה עלייה לישראל מארה"ב, והיה אמור לצאת מדי חודש בחודשו. אלא שהמגזין נקלע לקשיים ולא יצא לאור מאז דצמבר. על אף שחלפו 12 חודשים, המגזין הוציא לאור עד כה 6 גיליונות בלבד. בינואר מסרה החברה כי תוציא לאור מגזין כפול לדצמבר-ינואר, אך זה עוד לא יצא משום שהחברה אינה מצליחה לגייס כסף להוצאתו לאור. בשלב זה החלו להיערם תביעות רבות נגד החברה מצד ספקים ועובדים בשל אי תשלום.

שער המגזין הישראלי של "פלייבוי"

עובדי החברה, עיתונאים, צלמים ועורכים, טוענים כי החברה הישראלית חייבת להם 200 אלף שקל, והחליטו לפנות להנהלת "פלייבוי" בארה"ב. במכתב ששיגרו להפנר ולהנהלת החברה בארה"ב טענו העובדים כי "מר פומרנץ מסכן בהתנהלותו לא רק אותנו, אלא אף את המותג 'פלייבוי' והמוניטין שלו".

לדבריהם, בנוסף לחוב לעובדים יש לפומרנץ חובות רבים לספקים אחרים, וכי הוא "לא הפריש בעקביות כסף לקופת הפנסיה של העובדים, אף שהוריד את הסכום לפנסיה מתלושי השכר - מעשה הנחשב בישראל לעבירה על החוק. למעשה מר פומרנץ הפר מזמן את כל החוזים וההסכמים שעליהם הוא חתום מולנו - ולצערנו ממשיך לנהוג כך גם כיום".

הם ציינו כי מזה שלושה חודשים המגזין לא יצא לאור, וכי בפועל מערכת המגזין ריקה מאדם משום שכל העובדים עזבו לאחר ששכרם לא שולם. "מר פומרנץ לרוב לא עונה לטלפונים של עובדיו וספקיו ולא נותן לאיש דין וחשבון לגבי תמונת המצב האמיתית או תוכניותיו העסקיות - למרות חובותיו הרבים אלינו", כתבו העובדים. "לעתים נדירות הוא עונה לפניותינו, וטוען כי אין לו כסף וכי הכסף אמור להיכנס בקרוב - תשובות שהתבררו עם הזמן כשקרים. אולם למרות טענותיו כי אין בידיו כסף, הוא ממשיך להתנהל כאילו הכל כשורה ולנהל את עמוד הפייסבוק והאתר של המגזין".

עוד כתבו העובדים כי "אנו מרגישים מושפלים ומרומים". לדבריהם, "כשנרתמנו בתחילת הדרך לחזונו של מר פומרנץ ופלייבוי העולמי, עשינו זאת בהתלהבות ומתוך תחושת כבוד להשתייך למותג עולמי מצליח, אינטיליגנטי ובעל מסורת כ'פלייבוי'... לצערנו גילינו בפועל מו"ל אשר נוהג בנו באופן לא מקצועי, לא ישר, מזלזל ולא מכובד, כפי שלא נתקלנו מעולם באף אחת מחברות התקשורת שבהן עבדנו". הם פנו בבקשה להנהלת החברה לפעול כדי שיקבלו את המגיע להם על פי חוק, "מתוך חשש אמיתי כי בכל יום מר פומרנץ עלול לעזוב את ישראל ולהשאיר אחריו חובות ואדמה חרוכה".

בינתיים מתחילות להיערם טענות כלפי המגזין גם מצד מנויים של החברה. לדברי אחד המנויים, הוא זוכה ל"התעלמות מוחלטת". פומרנץ שיגר בינואר הודעה למנויים שבה הודיע כי ישיב להם את כספם עבור גיליונות שלא הודפסו, אך בפועל המנויים לא זכו להחזר.

עו"ד ניר זמל, המייצג את החברה, מסר בתגובה: "'פלייבוי ישראל' עושה כמיטב יכולתה לעמוד בכל התחייבויותיה לגורמים השונים, ומסרה הודעה על כך לכל הנוגעים בדבר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker