הרשות השנייה פסלה לשידור את הפרסומת עם האופנובנק רוני ליבוביץ'

ברשות הסבירו כי התשדיר מעודד עבריינות בניגוד לכללי האתיקה בפרסום של הרשות השנייה, ולכן על זכייניות הטלוויזיה ייאסר לשדר את הפרסומת ■ מנכ"ל אלבר אמר כי "רוני הוא עבריין לשעבר שריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה - זו פרסומת שלא מעודדת פשיעה, אלא להפך"

נתי טוקר

הרשות השנייה פסלה את שידור הפרסומת של חברת אלבר מוטו שבה מככב האופנובק רוני ליבוביץ'. ברשות הסבירו כי התשדיר מעודד עבריינות בניגוד לכללי האתיקה בפרסום של הרשות השנייה, ולכן על זכייניות הטלוויזיה ייאסר לשדר את הפרסומת כבר מהערב (ה').

חברת אלבר מוטו, יבואנית קטנועי דיאלים, הציגה השבוע את הקמפיין הפרסומי החדש באמצעות משרד הפרסום ראובני פרידן, שבו כיכב כפרזנטור רוני ליבוביץ', שנשפט ל-14 שנות מאסר לאחר שורה של מעשי שוד שביצע בבנקים שבהם נמלט באמצעות אופנוע.

בפרסומת נראה ליבוביץ' כשהוא חבוש בקסדה ויוצא מסניף בנק, ובידו שקית שטרות. בפרסומת הוא אומר: "בקטנוע צריך שלושה דברים - תא מטען גדול (אז הוא נראה תוחב שקית שטרות לתא האיחסון), פתיחה חזקה (תאוצה מהירה - רמז לצורך להימלט במהירות מהמשטרה), ובעיקר ביטוח חינם, אחרת חצי מהבוחטה הולך רק על זה". לאחר מכן הוא מוסיף כי "סתם שודדים אותנו", וברקע נשמעות סירנות משטרה ונראים שוטרים כשהם מגיעים לבנק - וליבוביץ' מחייך.

בחברה ניסו לטעון כי אין בפרסומת משום עידוד עבריינות. ינון עמית, מנכ"ל אלבר, אמר כי "רוני הוא עבריין לשעבר שכבר ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה. זו פרסומת שלא מעודדת פשיעה, אלא להפך". ליבוביץ' עצמו אמר כי "הפשע לא משתלם. אתה נענש בכלא, שם עוברים זוועות, המשפחה סובלת והכתם נשאר לכל החיים. השם שלי הפך למותג, אפשר לנצל אותו לדברים טובים, ולעודד צעירים להתרחק מחיי פשע".

מאלבר נמסר כי "המטרה היתה להציע ביטוח חובה חינם לרוכשי דיאלים ובטח לא לעודד פשע או אלימות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker