"מעריב" לא ייצא לאור ביום ראשון; בן צבי מציע את העיתון למכירה

(עדכון) הנהלת העיתון הודיעה לעובדים שלא להגיע לעבודה משום שהעיתון לא ייצא לאור ביום ראשון ■ בן צבי מחפש בימים האחרונים משקיע שינסה לרכוש ממנו את העיתון או להיכנס כשותף, לאחר שנקלע למצוקת מזומנים חריפה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

הנהלת עיתון מעריב הודיעה היום (ו') לעובדים שלא יבואו למשמרת בשבת, וזאת משום שהעיתון לא ייצא לאור. להנהלה התברר כי אין לה מספיק מזומנים להפצת העיתון ביום ראשון ולכן נאלצה לבטל את הדפסתו. במקביל, ביום ראשון יתקיים דיון בבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים של מעריב והנהלת העיתון מעוניינת להמחיש לבית המשפט את מצבו הקשה של העיתון.

מוקדם יותר נודע כי בימים האחרונים הבעלים, שלמה בן צבי, מחפש משקיע שינסה לרכוש ממנו את העיתון או להיכנס כשותף, לאחר שנקלע למצוקת מזומנים חריפה. השבוע פנה בן צבי לבית המשפט בבקשה להקפאת הליכים. המשמעות היא שבן צבי מוכן לוותר על השליטה בעיתון שרכש רק לפני שנה וחצי.

משרדי "מעריב" בתל אביבצילום: דניאל בר און

בשלב זה מתנהלים מגעים בעיקר עם גורמים בחו"ל שעשויים לרכוש את העיתון או להיכנס אליו כשותפים. ייתכן כי בן צבי מנסה להגיע לדיון בית המשפט בבקשה להקפאת הליכים, שייערך ביום ראשון, עם הצעה שלפיה ייכנס משקיע חדש שיזרים לעיתון כסף - כשותף או כבעל שליטה. בסביבתו של בן צבי לא מסרו תגובה לידיעה.

עד עתה משפחתו של בן צבי מימנה את העיתון ב-90 מיליון שקל. בן צבי מוכן להזרים 2 מיליון שקל נוספים במסגרת תוכנית ההבראה, אך בבקשה להקפאת הליכים נכתב כי בני משפחתו לא רואים תוחלת עסקית לעיתון ללא תוכנית התייעלות מקיפה.

בן צבי רכש את העיתון לפני כשנה וחצי ומינה את עצמו לעורך הראש של העיתון. רק לפני ארבעה חודשים הוא נאם בכנס באילת ואמר כי "בתוך ארבע שנים נעבור את 'ידיעות אחרונות'", והודיע כי העיתון עבר לאיזון תפעולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום