נתי טוקר

"לא ברור מהי תוכנית ההתייעלות המוצעת ומהו השינוי המערכתי שבו מדובר, וממילא כיצד אלה יביאו להקטנת הפירעון התזרימי" - כך מגיב היום כונס הנכסים הרשמי לבקשת הקפאת ההליכים של חברת מקור ראשון של שלמה בן צבי, בהודעה שהעביר לבית המשפט.

בן צבי הגיש אתמול בקשה להקפאת הליכים של החברה, המוציאה לאור את עיתון "מעריב" ו"מקור ראשון", בשל חובות חיצוניים ולעובדים בהיקף של 35 מיליון שקל, ולאחר שלדבריו החברה אינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה. כונס הנכסים, באמצעות עו"ד יוסף ברכיה, ביקש מהחברה שורה של הבהרות מיידיות בנוגע לבקשת הקפאת ההליכים. לפי הכונס, "הבקשה חסרה פרטים מהותיים הנדרשים לצורך בחינתה וקבלת עמדה עניינית ומושכלת", כתב הכונס.

הכונס התחייב לעסקה שרקם בן צבי להעברת פעילות "מקור ראשון" לידי חברה אחרת שבבעלותו, חברת תכלת, תמורת 4.2 מיליון שקל. הכונס דורש פרטים נוספים לגבי השעבוד בעסקה זו, ומדגיש כי רוב מניות של חברת תכלת נמצאת בידיו של בן צבי.

שלמה בן צביצילום: מוטי קמחי

עוד דורש הכונס רשימת נושים מפורטת של חברת מקור ראשון. "הבקשה מפרטת בשפה כללית ומעורפלת את הנושים כגון חובות בדין קדימה וחובות לנושים רגילים. מלשון הבקשה לא ניתן לדעת מי הם הנושים המהותיים ומהו גובה החוב כלפיהם תוך אבחנה ביניהם. בנוסף לא ברור מי הם הנושים שבדין קדימה לרבות גובה החוב לעובדים".

בתוכנית ההבראה הציע בן צבי לקצץ דרמטית במספר העובדים תוך חיסכון של 1.9 מיליון שקל בחודש, למכור את אתר NRG ולהפסיק להפיץ את העיתון למנויים ולקמעונים בימי חול. כאמור, הכנוס אומר כי תוכנית ההתייעלות אינה ברורה. "דברי המבקשות כי יש צורך בפעילות רציפה של העיתונים מחד ושמירת ערך נכסי החברה מנוגדת לכאורה לבקשתם למכירת עיתון 'מקור ראשון' ואתר NRG", כתב הכונס.

מחר צפוי העיתון לצאת כסדרו, ולעיתון יש מזומנים לממן את הוצאת העיתון מחר. עם זאת, עדיין לא ברור האם תוכל החברה להוציא לאור את העיתון ביום ראשון, וזאת בשל מחסור במזומנים. החברה אמורה לקיים הערכת מצב בהמשך שבה יוחלט אם ייצא לאור עיתון ביום ראשון. לפי תוכנית ההתייעלות של בן צבי, תופסק הדפסת העיתון בימי חול למנויים, ותודפס רק מהדורת הערב המופצת חינם בעשרות אלפי עותקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום