עיתון בקריסה |

ועד מעריב מבקש להצטרף כצד להקפאת ההליכים

עובדי העיתון, שהגיש בצהריים בקשה להקפאת הליכים, מבקשים להצטרף כצד לבקשה; בינתיים הם מבהירים: "למרות הקשיים, נמשיך לעבוד ולהוציא את העיתון הטוב ביותר" ■ בוטל שירות המוניות לעובדים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי מעריב מבקשים הערב (ד') להצטרף כצד לבקשת הקפאת ההליכים שהגיש מוקדם יותר היום מו"ל העיתון, שלמה בן צבי. סך החובות של מעריב נאמד ב-130 מיליון שקל, מתוכם 35 מיליון שקל לספקים ועוד 95 מיליון שקל לבן צבי עצמו. בן צבי מעוניין למכור את אתר האינטרנט nrg מעריב ולרכוש את מרב התוכן מעיתון מקור ראשון ומספקים חיצוניים. הבקשה להקפיא את הליכי החברה הוגשה לבית המשפט מבלי שחברי הוועד עודכנו על כך. בהנהלת החברה מתכננים את המהלך, ככל הנראה, זה זמן רב.

"ככל שהשעות חולפות הולכת ומתבהרת התמונה שעולה מבקשת הקפאת ההליכים שהגישה היום ההנהלה לבית המשפט המחוזי בירושלים", נכתב בהודעה שפירסם הוועד בדף הפייסבוק שלו. "בין השאר, ההנהלה מבקשת מבית המשפט לאשר לה למכור את אתר nrg, להפסיק להוציא את עיתון הבוקר, ולייבא חלק ניכר מהתוכן של מעריב מתכלת וממקור ראשון".

בוועד הוסיפו: "אנחנו מודאגים מאוד מהמגמה המסתמנת מהבקשה הזו, מגמה שכיוונה עשוי להיות שימור המותגים של מעריב במקביל לפיטורי רוב עיתונאי מעריב, מבלי שיש אפילו ודאות שמשכורת פברואר ויתר החובות לעובדים ישולמו".

חברי הוועד ניסו להרגיע את יתר העובדים. "צריך להבהיר שהבקשה היא רק בקשה, ואין להניח שבית המשפט בהכרח יאשר אותה בדיוק כמו שהיא", נכתב. "בשעות האחרונות הגשנו באמצעות עו"ד גלילה הורנשטיין בקשה להצטרף כצד להליך ההקפאה, וגם נאמני 'מעריב הוצאת מודיעין' (החברה שהפעילה את מעריב בעבר והתפרקה. נ"ט), הגישו בקשה להעביר את הליך ההקפאה החדש לבית המשפט המחוזי בתל אביב ולקשור בינו לבין פירוק החברה הישנה.

"כפי שרובנו זוכרים מהסיבוב הקודם לפני כשנה וחצי, בהליך מסוג זה בסופו של יום רק בית המשפט והנאמנים, ולא ההנהלה, הם שקובעים את מתכונת ההקפאה וגורל העובדים".

הוועד פנה לעובדים והבהיר: "חשוב לנו להדגיש: כולנו ממשיכים בינתיים לעבוד כרגיל ולהוציא את העיתון הטוב ביותר שאפשר, למרות כל הקשיים. בתוך כך החליטה הנהלת העיתון לבטל את שירות המוניות שבו השתמשו עובדי הערב, שאחראים על סגירת הגיליון היומי ועל שליחתו לבית הדפוס. ממעריב נמסר: "העובדים יקבלו החזר על הוצאות נסיעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום