הנהלת ערוץ 10 לאורלי וגיא: הפסיקו לראיין עיתונאים מ"ישראל היום"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

(הידיעה פורסמה במארס 2014) הנהלת ערוץ 10 הורתה למערכת תוכנית הבוקר "אורלי וגיא", בהגשת אורלי וילנאי וגיא מרוז, להפסיק לראיין בתוכנית עיתונאים מ"ישראל היום". במערכת התוכנית, שמופקת בהפקה חיצונית, המשיכו גם היום לראיין עיתונאי מ"ישראל היום", למורת רוחה של הנהלת הערוץ.

מערכת "אורלי וגיא", שמופקת על ידי אולפני הרצליה, נהנית מחופש מערכתי ואין מעורבות של ההנהלה או בתכנים. גם כללי הרשות השנייה מחייבים כי לא תהיה מעורבות של הערוץ בהפקה החיצונית. ואולם בשבועות האחרונים העבירה ההנהלה הוראה למערכת התוכנית להפחית את ההשתתפות של אנשי "ישראל היום" בתוכנית, במהלך שנראה על פניו כהתערבות בחופש המערכתי.

בראש ערוץ 10 עומד כיום רפי גינת, מי ששימש בעבר עורך "ידיעות אחרונות" ונהנה גם כיום מקשרים הדוקים בעיתון. ערוץ 10 גם זוכה לקידום נרחב ב"ידיעות אחרונות". בערוץ 10 טענו כי אין התערבות בתכנים של אורלי וגיא, והנושא כלל לא הגיע לפתחו של גינת, אך להנהלת הערוץ יש את הסמכות להעביר הנחיות למערכת התוכנית בכל הקשור לאיזון בין כלי התקשורת וכן לתעדף עיתונאים מתוך חדשות 10.

קצפה של ההנהלה יצא במיוחד לאחר ראיון שהתקיים בתוכנית ביום ראשון עם איש "ישראל היום" דן מרגלית, שעסק במו"מ בין פרקליטיה של שולה זקן לבין הפרקליטות על האפשרות שזקן תשמש עדת מדינה נגד אהוד אולמרט. מרגלית, חברו לשעבר של אולמרט, התייחס בהרחבה בתוכנית ל"יומניה של שולה זקן", והעריך כי אם היא תחתום על הסכם עדת מדינה הפרקליטות תצליח להרשיע את אולמרט. באותו יום הופיע בתוכני כתב "ישראל היום" בועז ביסמוט. למרות ההנחיה מההנהלה, במערכת "אורלי וגיא" ראיינו גם היום את עיתונאי "ישראל היום" לענייני חרדים, יהודה שלזינגר.

אפרת דרור, מנכ"לית משותפת של אולפני הרצליה, המפיקה את ״תוכנית הבוקר עם אורלי וגיא״:  "כמפיקי התוכנית הבוקר של אורלי וגיא מזה שלוש שנים נהנים מחופש מערכתי מלא, ובתוקף כך  משתדלים להביא למסך מגוון של מרואיינים ודעות. ניתן לראות בברור שהתוכנית מארחת וארחה עיתונאים רבים ובעיקר מ'ישראל היום'.הניסיון ליצור פרובוקציה כאילו ישנה התערבות הוא מגוחך".

מערוץ 10 נמסר: "מצפייה בשידורי ערוץ 10 ניכר לעין החופש העיתונאי המאפשר את מגוון העמדות והדעות המאפיין את שידורי ערוץ 10 כבר יותר מעשר שנים, והנו אחת הסיבות להישגיות העיתונאית והתחקירית של ערוץ 10 וחברת חדשות 10. בולטת לכל עין גם העובדה שבכל תוכניות הערוץ לוקחים חלק באופן תדיר עיתונאים ועיתונאיות מכל כלי התקשורת, ובכללם גם מ'ישראל היום'״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker