בשל עיכוב באישור עסקת אנדמול-רשת: פולאר ביטלה ההסכם למכירת מניותיה

תוקף ההסכם פקע לאחר שטרם התקבל אישור הרשות השנייה לעסקת אנדמול

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עיכובים במכירת 33% ממניות רשת לחברת אנדמול עולמית: חברת פולאר הציבורית דיווחה היום כי בוטל ההסכם להעברת אחזקותיה ברשת (13%) לידי חברת אנמדול. תוקף ההסכם פקע לאחר שטרם התקבל אישור הרשות השנייה לעסקת אנדמול.

אנדמול חתמה על הסכם לרכישת מניות רשת ותעביר לחברה כ-100 מיליון שקל. אנדמול אמורה לרכוש את מניות פולאר וכן את מניות אביב גלעדי – ביחד 33%. בינואר הודיעה פולאר כי כחלק מהעסקה היא מוכרת את כל מניותיה בזכיינית בתמורה ל-1.5 מיליון דולר. לפי המתווה שסוכם אז, מניות פולאר יועברו בשלב הראשון לנאמנות כחלק מהעסקה שנחתמה על ענקית ההפקות אנדמול לרכישת 33% מניות רשת.

אלא שהרשות השנייה טרם מסרה אישור סופי לעסקת אנדמול, ולכן תוקף ההסכם ופקע והעסקה של פולאר בוטלה. עם זאת, ברשת מדגישים כי העסקה עם אנדמול סגורה אך המתווה שלה עשוי להשתנות כעת – לא באמצעות רכישת מניות מידי פולאר, אלא באמצעות דילול כל בעלי המניות שאינם מזרימים כסף לחברה.

אודי אנג'לצילום: קמחי מוטי

בשנים האחרונות סירבה פולאר להשתתף בהלוואות הבעלים לרשת, אותם הזרימו בעלי המניות אודי אנג'ל ומשפחת עופר (51%) ומשפחת שטראוס (16%). גם גלעדי, שהחזיק 20% מרשת, לא הזרים לחברה הלוואות - וגם אחזקותיו בחברה אמורות לעבור לידי אנדמול.

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "הרשות השנייה בוחנת כל העברת מניות של זכייניות הטלויזיה כדי לוודא כי המחזיקים בהן הינם כשירים לפי הוראות החוק להחזיק בזיכיון. הרשות מברכת על כל השקעה של גורמים משמעותיים בזכייניות. עם העברת הנתונים המלאים מ״רשת״ מועצת הרשות תקיים דיון בעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker