החלפת ימי השידור בין רשת לקשת לא היטיבה עמן - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

החלפת ימי השידור בין רשת לקשת לא היטיבה עמן

רשת סובלת מירידה בשיעור הצפייה בשעות השיא וקשת לא מצליחה להזניק את הרייטינג של תוכניותיה בעקבות המעבר לארבעה ימי שידור ■ המרוויח מהחלפת ימי השידור בערוץ 2 - ערוץ 10 ■ בלוח השידורים של ינואר יש פחות ריאליטי ויותר סוגה עילית לעומת קיץ 2013

4תגובות

החלפת ימי השידור בין זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, פגעה בעיקר ברשת, שרשמה ירידה בהיקף הצפייה בפריים־טיים בימי השידור החדשים. מנגד, קשת לא הצליחה להזניק את נתוני הצפייה בימי השידור שלה. ערוץ 10 מצדו רושם עלייה בנתוני הצפייה.

ב–1 בינואר חזרה רשת לשדר בימים ראשון־שלישי, וקשת עברה לשדר בימים רביעי־שבת. מנתוני הצפייה עד 17 בפברואר עולה כי רשת מגיעה לממוצע של 663 אלף צופים בפריים־טיים בכלל האוכלוסייה. באותם ימים בתקופה המקבילה ב-2013 היתה זו קשת ששידרה, והיא הגיעה ל-763 אלף צופים בממוצע - כלומר רשת הורידה את נתוני הצפייה במחצית הראשונה של השבוע בכ–13%.

מנגד, קשת הצליחה להעלות מעט את נתוני הצפייה של ימים רביעי־שבת. מתחילת 2014 נרשמו בימים אלה ממוצע של 735 אלף צופים, לעומת 718 אלף צופים בתקופה המקבילה ב–2013, כשהיו אלה ימי השידור של רשת - כלומר קשת העלתה את נתוני הצפייה של המחצית השנייה של השבוע ב-2%. עם זאת, בבחינת הרייטינג במשקי בית בכלל האוכלוסייה, גם קשת רשמה ירידה. בנוסף, בהשוואה לנתוני 2012, נתוני קשת בימי השידור רביעי־שבת עדיין נמוכים יותר.

אמיל סלמן

בענף הטלוויזיה אומרים כי בקשת ציפו לעלייה משמעותית יותר בנתוני הצפייה לאחר חילופי הימים. חלק מהסטגנציה בנתונים מוסבר בעובדה שינואר הנוכחי גשום פחות וקייצי יותר לעומת ינואר הקודם - מה שמוריד את נתוני הצפייה הכלליים. בנוסף, בינואר הקודם העלתה רשת את התוכנית "The voice", שרשמה נתוני צפייה גבוהים במיוחד.

בערוץ 10 נהנים מעלייה בשיעורי הצפייה לעומת ינואר הקודם, בעיקר בשל תוכניות כמו "היפה והחנון" ו"בייבי בום". הערוץ רשם עלייה של 33% - מ–180 אלף צופים בממוצע ב–2013 ל–240 אלף צופים מתחילת 2014.

האם המסך של 
ערוץ 2 השתפר?

עם כניסתו לתפקיד, יזם מנכ"ל הרשות השנייה הנכנס, שי באב"ד, מסמך מדיניות שנועד לשפר את איכות המסך של ערוץ 2 – כלומר להפחית את כמות הריאליטי על חשבון סוגה עילית. מהלכים אלה עוררו את כעסם של חלק מהזכייניות, ונמתחה על באב"ד ביקורת בטענה שהוא מנסה לשלוט בתכנים של הערוצים המסחריים.

ברשות השנייה מציגים כעת נתונים לכך כי כבר חל שינוי בלוח השידורים של ערוץ 2 בינואר לעומת קיץ 2013. בלוח הקודם שודרו בשבוע תשע שעות ריאליטי ובידור (בעיקר "האח הגדול" ו"המירוץ למיליון") ואילו בלוח הנוכחי יש שבע שעות בשבוע ("מאסטר שף" ו"משחקי השף"). מנגד, בלוח הקודם היו שלוש שעות סוגה עילית ("עבודה ערבית", "סופר נני" ו"מצב האומה") , לעומת שש שעות וחצי של סוגה עילית בלוח הנוכחי (בהן "המערכת" ו"עובדה"). בלוח ינואר 2013 היו גם כן שבע שעות ריאליטי ובידור, לעומת חמש שעות סוגה עילית (ללא דרמות). לוח 2012 היה רווי יותר בריאליטי (עשר שעות בשבוע) ורק שלוש שעות בשבוע של סוגה עילית.

בחלק מגופי השידור אומרים כי לא חל כל שינוי מהותי והם יעמדו כבכל שנה במחויבויות השידור הן מבחינת התמהיל והן מבחינת היקף ההשקעה הכספית.

באב"ד שמנסה להיאבק לצמצום הריאליטי מייחס את השינוי למדיניות שגיבש: "נתוני השידורים לחודש ינואר 2014 מעידים על ביסוס והידוק שינוי המגמה שהרשות הובילה בחודשים האחרונים שמטרתה להפחית את היקף שידורי הריאליטי מחד, ומאידך להעלות את היקף שידורי התוכניות מסוגה עילית", הוא אומר.

"בבסיס המדיניות החדשה שהובלנו עמדו לנגד עיננו רחשי לבו של ציבור הצופים אשר כמה לראות תוכן אחר ומגוון יותר על מסך הטלוויזיה שלו, ואנו שמחים שגם הזכייניות ראו לנכון לפעול עוד בטרם אישורו של מסמך המדיניות. יש לקוות כי מגמה זו אף תתחזק ביתר שאת בחודשים הקרובים כך שגם בקרב תוכניות הריאליטי נראה גיוון גדול יותר ולא רק תוכניות שירה או תוכניות בישול".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם