תוכנית הרדיו של מנכ"ל רשות השידור: משתתף אחד - העו"ד, משתתף שני - חברו של המבקר

בתוכנית "חלון למזרח התיכון" משתתפים עו"ד אמנון זכרוני, שמייצג את בן מנחם בעסקיו הפרטיים בתחום הנדל"ן; חבר אחר הוא עו"ד זכי כמאל, ידידו הקרוב של מבקר המדינה, שאמור לכתוב דו"ח חריף על רשות השידור

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

מיהם חברי הפאנל הקבועים בתוכנית "מגזין המזרח התיכון" שמגיש מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם פעם בשבות ברשת ב'? חבר אחד הוא עו"ד אמנון זכרוני, שמייצג את בן מנחם בעסקיו הפרטיים בתחום הנדל"ן. חבר אחר הוא עו"ד זכי כמאל, ידידו הקרוב של מבקר המדינה, יוסף שפירא – שאמור לכתוב דו"ח חריף על רשות השידור. בן מנחם ביצע עסקת קרקעות ביישוב הר אדר יחד עם עוזרו הנוכחי זליג רבינוביץ'. זכרוני ייצג את בן מנחם בהליכים בבית משפט השלום בירושלים סביב טענות שהעלה בן מנחם מול מוכר הקרקע. למרות זאת, בתוכנית לא מוצגים הקשרים בין השניים.

כמאל הוא עו"ד ותיק בצפון ומשמש נשיא המכללה האקדמית הערבית לחינוך. הוא נחשב ידיד קרוב ומבאי ביתו של מבקר המדינה, יוסף שפירא, עוד מהימים ששניהם היו פעילים מרכזיים בלשכת עורכי הדין.

בימים אלה עורך מבקר המדינה דו"ח מקיף על פעילות רשות השידור, כולל על אגף הגבייה, ההפקות החיצוניות ועוד. המבקר כבר הפיץ טיוטה חלק מהביקורות למבוקרים השונים, וחלקם הצטיידו בעורכי דין כדי לגונן על שמם.

בתגובה לשאלה האם שוחח עו"ד כמאל עם המבקר על סוגיות הקשורות לרשות השידור נמסר ממבקר המדינה כי "בנושא רשות השידור אין המבקר מערב גורמי חוץ וכך אף בכל דבר הקשור למבוקרים". כמאל עצמו אמר ל-TheMarker כי: "אין לי מושג מה הולך ברשות השידור. זה לא רלוונטי. הוזמנתי בתוכנית ומתי שאני מוזמן אני מגיע. מעולם לא שוחחתי עם המבקר בנושאים כאלה וגם אין לי עניין לשוחח איתו. אני לא יודע על מה אתה מדבר ואיזה דו"ח יש".

לכמאל עצמו היה גם חלק שבמפגש שנערך בין שפירא לבן מנחם במסגרת פאנל שהתקיים בסוף 2013 במכללה האקדמית הערבית לחינוך בצפון, שכמאל הוא נשיאה. שפירא ובן מנחם עלו יחד על הבמה והשתתפו בפאנל בדיון שנערך במקום.

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "מבקר המדינה אכן מכיר את עו"ד זכי כמאל שנים רבות והינו מבאי ביתו, עוד מפעילות בלשכת עורכי הדין. אף ידוע למבקר כי עו"ד כמאל מופיע בתכנית רדיו שמנחה מר בן-מנחם. כאשר מר יגאל רביד הגיש בקשה למתן צו הגנה, הוא קיבלו במעמד צד אחד. לאחר מכן נערך דיון והוצע שיערך גישור לפני המבקר והצדדים הסכימו. במסגרת הגישור נפגש מבקר המדינה עם כל הצדדים יחד ולחוד כפי שמקובל בהליך גישור. יצוין, כי הסכם הגישור מחזיק מעמד בשלב זה. כאשר המבקר מוזמן לאירועים שאין לו שליטה מי עוד מוזמן אליהם, יכול שיפגוש גם מבוקרים. באירוע שהתקיים במכללה האקדמית לחינוך שעו"ד זכי כמאל הוא נשיאה, ישב המבקר בפאנל משותף עם מר יוני בן-מנחם".

מרשות השידור נמסר: "מדובר בספינים מגמתיים שמפיצים גורמים אינטרסנטיים ברשות השידור, על רקע המחלוקות בין המנכ"ל ליו"ר רשות השידור, מתוך מגמה לנסות ולפגוע במנכ"ל ובתכניתו. התכנית 'מגזין המזרח התיכון' היא תכנית מקצועית ומשתתפים בה פרשנים בכירים בגלל ניסיונם הרב ומקצועיותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker