בעקבות ביקורת של אילן שילוח: חברת החשמל מפסיקה התקשרות עם מקאן

שילוח מתח ביקורת על קמפיין של חברת החשמל וכתב כי זו תשדיר פתטי, חברת החשמל הם "עושקי ישראל", והיו"ר "חושב שהוא בצבא" ■ בעקבות החלטת חברת החשמל להפסיק את ההתקשרות, הוא כתב בטוויטר: אוי שחברת חשמל תפטר את כל מי שחושב עליה שהיא עושקת

נתי טוקר
נתי טוקר

חברת החשמל הודיעה למשרד הפרסום מקאן אריקסון על השעיית ההתקשרות עמו בעקבות ציוץ בטוויטר של יו"ר החברה אילן שילוח נגד החברה. היקף הפרסום של חברת החשמל באמצעות מקאן הגיע לפי נתוני חברת החשמל ל-3-2 מיליון שקל בשנה.

בעקבות ההחלטה, צייץ שילוח בטוויטר: "חברת חשמל עומדת לפטר את צרכניה שחושבים שהיא מונופול דורסני ולהמשיך לייצר חשמל חינם לעובדיה ומנהליה כי הציבור חושב שהוא נעשק. אוי שחברת חשמל תפטר את כל מי שחושב עליה שהיא עושקת. כנראה שתישאר רק עם עובדיה ומנהליה. הפוליטיקאים חוששים כי הוועד משתתף בפריימריז. נמשיך לכתוב כי גם לאזרחים מותר להביע את דעתם במדינה דמוקרטית".

ב-27 בינואר פירסם שילוח, שמרבה להתבטא בטוויטר, ציוץ שבו כתב כי "חברת החשמל מפרסמת את עובדיה והיו"ר שלה שהם גיבורי ישראל במקום להבין שהם עושקי ישראל. יפתח רון טל (היו"ר, נ"ט) בתשדיר פתטי חושב שהוא בצבא".

הציוץ עסק בסדרת הפרסומות במסגרת "דקה לשמונה", לפני מהדורת החדשות, שבהן חברת החשמל מציגה את סיפורם האישי של עובדיה, בקמפיין המוערך ב-10 מיליון שקל. בתקציב הפרסום המרכזי של חברת החשמל מטפל משרד הפרסום אדלר חומסקי, המתחרה הישיר של מקאן, ואילו מקאן מטפל רק במודעות סטטוטוריות כמו מודעות דרושים ומכרזים, שבהן יש השפעה רק למחיר. גורמים בחברת החשמל אומרים כי מקאן עצמו הציע לחברת החשמל לטפל בהפקת הפרסומת של "דקה לשמונה", אך נדחו על ידי החברה.

ביום חמישי התקיימה ישיבת הנהלה בחברת החשמל שבסיומה הוחלט להפסיק זמנית את ההתקשרות עם מקאן. במכתב ששיגר החברה להנהלת מקאן נכתב כי "לאחרונה פורסמו באמצעי התקשורת התבטאויות שונות של גורמים בכירים בחברתכם כנגד התנהלות חברת החשמל וגורם בכיר בה. חברת החשמל מוצאת את התבטאויות אלה כהתנהלות בדרך שאינה מקובלת והמפרה את חובת הנאמנות החלה בין חברתכם לחברת החשמל, זאת בין היתר נוכח מהות ההתקשרות הנדונה".

עוד כתבו בחברת החשמל למקאן כי "לאור האמור לעיל, החליטה חברת החשמל להשעות את ההתקשרות הנדונה עם חברתכם וזאת עד לקבלת החלטה סופית של הגורמים המוסמכים בחברת החשמל בנושא".

ממקאן אריקסון נמסר: "תקציב חברת החשמל מטופל אצל אדלר חומסקי. מקאן מטפל בתקציב קטן עבור פרסום של מודעות סטטוטוריות. חשוב לציין כי מדובר בתקציב זניח בהיקף של כ- 100 אלף דולר".

אין זו הפעם הראשונה שהתבטאויות של בכירי מקאן גורמות למשרד קשיים. בעבר הודחו מתפקידם המנכ"לים המשותפים אורן פרנק ושירה מרגלית (זוגתו של שילוח, נ"ט) בעקבות ראיונות שבה מתחו ביקורת על לקוחות החברה. מרגלית התייחסה לקרטל של חברת סלקום, שהיה לקוח החברה, ופרנק עסק בתחקיר "כלבוטק" על טיב טעם ומתח ביקורת על נוחי דנקנר.

בעבר נטען כי שילוח איבד כמה מתקציבי הפרסום של קבוצת אי.די.בי בין השאר לאור יחסים מעורערים עם בעל השליטה לשעבר, נוחי דנקנר, וביקרות שמתח עליו. שילוח עצמו גם מרבה להתבטא בטוויטר בנושאים חברתיים וכלכליים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker