"ישראל היום" החל להדפיס בבית הדפוס שרכש; "מעריב" ידפיס ב"הארץ"

העיתון, שנמצא בבעלות איש העסקים שלדון אדלסון, הדפיס אמש עותקים ראשונים בבית הדפוס שרכש באחרונה מ"מעריב" ונמצא בבת ים ■ הממונה על ההגבלים העסקיים אישר ל"מעריב" להדפיס את עותקיו בבתי הדפוס של "הארץ" ושל "גלובס"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיתון "ישראל היום" החל אמש (ד') להדפיס חלק מהעותקים של העיתון היומי בבית הדפוס החדש שהעיתון רכש, שהיה בעבר שייך לעיתון "מעריב". במקביל, עיתון "מעריב" יחל להדפיס חלק מעותקיו בבית הדפוס של "הארץ" – שהדפיס בעבר את "ישראל היום".

"ישראל היום", שנמצא בבבעלות איש העסקים היהודי-אמריקאי שלדון אדלסון, רכש לפני כחודשיים את בית הדפוס של "מעריב" בכ-80 מיליון שקל. בחודש האחרונים ביצע "ישראל היום" השקעות נוספות לשיפור מכונות הדפוס ולגיוס צוות עובדים, חלקם עבדו בעבר בבית הדפוס.

אמש החל העיתון להדפיס חלק מעותקיו בבית הדפוס שבבעלותו, ובעיתון אומרים כי בהדרגה, ועל פי תוכנית הכוללת יעדים ברורים, תוגדל כמות העותקים שתודפס בבית הדפוס של העיתון.

מהנהלת העיתון נמסר: "תחילת ההדפסה של העיתון בבית הדפוס של העיתון הינה ציון דרך חשוב בהמשך התחזקות 'ישראל היום' כגוף התקשורת המוביל במדינה. היא משקפת את הצלחת העיתון בקרב הציבור, הגידול המתמיד בביקוש לעותקים, וביסוס מעמדו כעיתון הנקרא בישראל".

שלדון אדלסוןצילום: אי–פי

במקביל, עיתון "מעריב" ו"מקור ראשון", שנמצאים בבעלות איש העסקים שלמה בן-צבי, מתכוונים להעביר חלק מהדפסת העיתון לדפוס "הארץ", זאת במקביל להדפסה בדפוס של עיתון "גלובס". העיתון קיבל את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, להדפיס חלק מעותקיו בדפוס "הארץ".

באישור הממונה נכתב כי הדפסת "מעריב" בבית הדפוס של "הארץ" עלולה לגרום להעברת מידע בין שני מתחרים בנוגע לכמות הגיליונות המודפסים. אולם במקרה הזה קבע הממונה כי אין חשש, משום שחלק מההדפסה תישאר בידי עיתון "גלובס". בנוסף לזה, קבע גילה כי אין חשש ששיתוף הפעולה יבוא לידי ביטוי גם בתכנים בשל אופי הפעילות.

"מעריב" החל בחודשים האחרונים להדפיס עשרות אלפי גיליונות המחולקים בחינם בנקודות מרכזיות, כחלק מניסיונות הגדלת ההפצה של העיתון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום