אריאל משעל: ועדת האיתור מנסה לבצע מינוי פוליטי ליו"ר מועצת הכבלים - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

אריאל משעל: ועדת האיתור מנסה לבצע מינוי פוליטי ליו"ר מועצת הכבלים

משעל, שנבחר על ידי ועדת האיתור הראשונה לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, דורש דיון דחוף צו ביניים שיאלץ את המדינה להשיב מדוע אינה ממנה אותו לתפקיד

5תגובות

"מאחורי כל מסכת התמרונים והסחבת האין סופית בעניינו, עומדת אך מטרה אחת ואין בילתה - לבחור לתפקיד אדם מטעם המשיבים, בעל זהות פוליטית 'מתאימה', חלף מינוי איש מקצוע, עתיר ניסיון וידע בתחומים הרלבנטיים לתפקיד, נטול פניות וזהות פוליטית" - כך טוען אריאל משעל, מי שנבחר על ידי ועדת האיתור הראשונה לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין.

משעל הגיש את תגובתו להודעת המדינה לבג"ץ בשבוע שעבר שלפיה השהתה את הליכי עבודתה של ועדת האיתור לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין בעקבות הפרסום ב-TheMarker שלפיו אחת המועמדות, עו"ד אסתי אפלבאום-פולני, לא דיווחה על חקירת מבקר המדינה נגדה ועל טיוטת דו"ח שנמסרה לידיה. כעת משעל, באמצעות עורכי הדין יוסי בנקל וענבל רז ממשרד ראב"ד מגריזו בנקל, דורש דיון דחוף צו ביניים שיאלץ את המדינה להשיב מדוע אינה ממנה אותו לתפקיד.

משעל, שנבחר על ידי ועדת האיתור החדשה אך לא מונה לאחר ששר התקשורת ביקש להקים ועדת איתור חדשה, טען בכתב התשובה כי "המשמעות הפרקטית של האמור בהודעת העדכון הינה – הלכה ולמעשה, דחייה נוספת – שאינה מוגבלת בזמן – של הדיון בעניינו של העותר עד 'לאחר שיתקבלו החלטות לגבי המשך ההליכים' וזאת תוך התעלמות, במצח נחושה, מהוראותיו המפורשות של בית המשפט הנכבד".

דן קינן

לטענתו, "התנהלותם זו של המשיבים, גרמה וגורמת לעותר לעינוי דין חמור ומשמעותי - בהמתנה שנגזרה על העותר במשך תקופה של כשנה וארבעה חודשים כאשר הוא תלוי בין שמיים וארץ - ולנזקים כלכליים ומקצועיים בלתי מבוטלים, שכן במהלך תקופה זו גזר על עצמו העותר השעיה מרצון מעיסוקים מקצועיים שונים שהיה בהם ולו שמץ של חשש של ניגוד עניינים עם תפקיד יו"ר המועצה, ולו למראית עין".

בהתייחס לכוונות למנות את אפלבאום-פולני נכתב בתגובת משעל כי "אותם פרסומים, מעוררים חששות וספקות, כבדים ביותר, לגבי עמידתה של מועמדת זו בתנאי הסף שנקבעו לצורך הגשת מועמדות לתפקיד יו"ר המועצה ונראה כי גם וועדת האיתור החדשה סברה, לכתחילה, שהמועמדת הנ"ל אינה עומדת בתנאי הסף ועל כן, היא כלל לא זומנה לראיון יחד עם יתר המועמדים אלא רק כשבוע מאוחר יותר (לאחר, שככל הנראה, 'נפתרה' הבעיה ביחס לתנאי הסף). מן הפרסומים האמורים עולה גם, כי אין המדובר במועמדת, שהגישה מועמדותה 'במקרה' אלא במי שהוזמנה לעשות כן בשל קרבתה הפוליטית, לראש הממשלה ולשר התקשורת".

משעל טוען כי לא היתה סיבה להשהות את החלטת ועדת האיתור זמן רב כל כך. "ברי כי לו רצו המשיבים, באמת ובתמים, להסיר את החשש כי המועמדת שהם חפצים ביקרה הסתירה את דבר קיומו של טיוטת דו"ח מבקר המדינה העוסק בה, יכולים היו לפנות, זה מכבר, בשאלה פשוטה למועמדת ולמשרד המבקר ולזכות בתשובה בתוך שעות אחדות, או בתוך יום עבודה אחד לכל היותר", נכתב בתגובתו.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם