ארגון העיתונאים על האיומים של רני רהב: "זו פגיעה בציבור הישראלי"

הארגון, המאגד ועדים יציגים במרב כלי התקשורת בישראל, מותח ביקורת חריפה על האיומים של איש יחסי הציבור כלפי כתבת הארץ-TheMarker ■ "איימו עליכם? פרסמו זאת", כתבו לעיתונאים, "מי שמאיים על אחד מאיתנו - מאיים על כולנו"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
TheMarker Online

ארגון העיתונאים, המייצג את מרב אנשי התקשורת בישראל, גינה בצהריים (ג') את דבריו של איש יחסי הציבור רני רהב, שאיים בשיחת טלפון על כתבת הארץ-TheMarker שרון שפורר. "בהמשך לחשיפת הקלטת שבה נשמע היחצ"ן רני רהב מאיים על עמיתתנו שרון שפורר מעיתון 'הארץ', ארגון העיתונאים מגנה כל ניסיון של יחצ"נים או דוברים להלך אימים על עיתונאים ורואה בכך ניסיון פסול להשפיע על עבודתם", נמסר בהודעת הארגון.

"זאת לא רק פגיעה בעיתונאים עצמם, אלא גם בציבור הישראלי שזכאי לקבל את העיתונות שלו אמינה, תואמת את המציאות ונטולת אינטרסים זרים ולחצים פסולים. בבסיס העבודה העיתונאית עומדת התפיסה כי 'אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר', ואנו חושבים כי יש ליישם אותה גם במקרים שבהם היחסים בין עיתונאים לבין יח"צנים ודוברים חורגים ממתחם הסבירות".

לכן אנו קוראים לכל עיתונאי שקיבל איומים מיחצ"ן או מושא סיקור לפרסם את האיום ככתבו וכלשונו. איימו עליכם? פרסמו זאת. מי שמאיים על אחד מאיתנו - מאיים על כולנו. הזמנים השתנו: העיתונאים בישראל מאוגדים - גם בשביל דברים כאלה".

רהב, שלא אהב פוסט ששפורר פירסמה בדף הפייסבוק האישי שלה, אמר לה: "ברגע שאת מכניסה אותי לפייסבוק בקונוטציה הזו את נותנת לי אפשרות לדבר עלייך בכל התקשורת (...) כמו שאני מדבר על שלי יחימוביץ', אני אדבר גם עלייך. אבל כשאני אכתוב עלייך את תרגישי את זה יום יום שעה שעה. לך יש מקום אחד לדבר עליי - TheMarker- לי יש מקום לדבר עלייך: בכל ערוצי הטלוויזיה של מדינת ישראל, אבל אל תגררי אותי לשם, אוקיי? כי מה שאת עושה הוא לא הוגן. לך יש עבודה לשרת ציבור, לי יש עבודה לשרת ציבור וגם כוח, ואני עושה זאת באהבה ובריספקט. אני מצפה לתקן את הפייסבוק באופן מיידי".

רהב הגיב בכלי התקשורת שונים, בהם תחנת הרדיו 103 ואתר האינטרנט וואלה!, וטען כי "התכוונתי לכל מילה, שרון שפורר היא כתבת מסוכנת". כמו כן, שדרן הרדיו נתן זהבי תקף את רהב בשידור וטען כי "השתן עלה לו לראש, הוא התחיל להשתגע". גם אלדד יניב, העומד בראש תנועת "ארץ חדשה" שהתמודדה בבחירות האחרונות לכנסת, הגיב בדף הפייסבוק שלו וכתב על רהב כי "הדו-פרצופיות שלו, הדורסנות, האלימות המילולית, הבוטות, הגסות, וממול, החיוך הילדותי והנעים בחיבור עם הנוצץ-נוצץ-נוצץ, יוצרים אדם שרגע אל מול המסך הוא אחד, ורגע אחר, הוא אכזר".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker