לאפייט סוכנויות השקיעה כ-2.5 מיליון שקל בהפקה ובשיווק של מוצרי החזרה לבית הספר במותג סאבלימינל והצל

מנכ"ל החברה מעריך כי מכירות מוצרים במותג זה יסתכמו בכ-10 מיליון שקל; לדבריו, סל הקנייה הממוצע בחזרה לבית הספר מסתכם בכ-300 שקל

סיון קלינגבייל

חברת לאפייט סוכנויות השקיעה כ-2.5 מיליון שקל בהפקת ובשיווק מוצרי החזרה לבית הספר של סאבלימינל והצל. ארז רול, מנכ"ל לאפייט, מעריך כי מכירות סדרת המוצרים בכיכובם של סאבלימינל והצל יגיעו לכ-10 מיליון שקל במחירים לצרכן.

רול אמר כי אחרי 3 שנים מורגשת השנה התעוררות, גם אם איטית, בשוק החזרה לבית הספר, וכי בתערוכה שעשתה החברה ללקוחותיה "גם לקוחות שבעבר התקשו לשלם וצמצמו בשנים האחרונות את ההזמנות, הזמינו מוצרים בהיקף גדול יותר".

במשך שבע שנים נמנעה חברת לאפייט מלעשות שימוש באומנים ישראלים במוצרי החזרה לבית הספר שהיא מייצרת. הניסיון האחרון של החברה, לפני כ-7 שנים, היה עם אביב גפן, אך נחל כישלון. רול אומר כי הסיבה לחוסר ההצלחה של מוצרי אביב גפן היתה שהחברה לא עמדה נכון את היקף ההתנגדות שהיתה להורים באותה תקופה לתופעה.

הפעם מתכוונים בלאפייט לשווק את מוצרי סאבלימינל והצל בצורה שונה. קובי שמעוני, הוא סאבלימינל, שותף להטווית הקו השיווקי, ולדבריו, הכוונה היא ליצור חבילות בהן הילדים הרוכשים את מוצרי החזרה לבית הספר יקבלו כרטיס להופעה שלו בשווי של כ-70 ל-100 שקל. כמו כן, רוכשי דיסקים של הלהקה, יקבלו הנחות ברכישת מוצרי החזרה לבית הספר.

לדברי רול, השימוש בסאבלימינל מאפשר לחברה לפנות גם לתלמידי י"א-י"ב, אשר בדרך כלל אינם רוכשים מוצרי חזרה לבית ספר ממותגים, וגם לילדים. מסקר שערכה החברה, ע"י מכון המחקר "שווקים פנורמה", מתברר כי 55% מן ההורים לילדים בגילאי 6-16 סבורים כי ילדיהם מכירים את הראפרים סאבלימינל והצל, לאור הצלחתם בישראל בשנתיים האחרונות.

לדברי רול, סל הקניות הממוצע לבית הספר נע סביב כ-300 שקל כולל תיק. לדבריו, ישנה עלייה בסל הקניות של חזרה לבית הספר, ומסקר שערכה חברת לאפייט סוכנויות, עולה כי כ-30% מן ההורים לילדים בגילאי בית ספר יסודי ו\או חטיבת הביניים מתכוונים השנה להוציא מעל 500 שקל לכל ילד על קניית מוצרי חזרה לבית הספר לשנת 2004, לעומת 4.8% בשנה שעברה.

בנוסף למוצרי סאבלימינל, משקיעה לאפייט עוד כ-7.5 מיליון שקל במותגים נוספים, בהם התאומות מרי קייט ואשל, כוכבי "פיג'מות" השודרת בערוץ הילדים, מוצרים של חברת הגלישה אונייל ועוד. רול צופה להכנסות של כ-30 מיליון שקל במחירים לצרכן ממוצרים אלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker