יוניליוור רכשה את יתרת מניות גלידת שטראוס

על פי ההסכם, תמשיך גלידת שטראוס לעשות שימוש במותג שטראוס ובלוגו שטראוס

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תאגיד המזון יוניליוור ומשפחת שטראוס חתמו על הסכם לפיו רוכש הקונצרן את יתרת הבעלות (10%) שהחזיקה שטראוס אחזקות (החברה הפרטית בבעלות משפחת שטראוס) בגלידת שטראוס. עם השלמת העסקה תחזיק יוניליוור ב-100% ממניות החברה.

גלידת שטראוס הוקמה לפני כ-60 שנה על ידי משפחת שטראוס עת נחנך מפעל הגלידות בעיר עכו.בשנת 1995 נכנס קונצרן יוניליוור לשותפות עם חברת שטראוס בפעילות הגלידות כשיוניליוור החזיקה באותה עת ב-51% מהבעלות. לפני כשלוש שנים מכרה משפחת שטראוס ליונילוור מניות נוספות ויוניליוור הפכה לבעלים של כ-90% מחברת גלידת שטראוס וזאת כחלק מתהליך שנקטה יוניליוור בכל העולם במסגרתו היא שואפת לכנס את כל עסקיה תחת שליטה מלאה והנהלה אחת בכל גאוגרפיה.

על פי ההסכם, תמשיך גלידת שטראוס לעשות שימוש במותג שטראוס ובלוגו שטראוס, תוך שמירה על כללי המותג באותו אופן בו נעשה עד כה.

ענת גבריאלצילום: יח"צ

גלידת שטראוס נחלשה בשנים האחרונות, מאז עברה השליטה ליוניליוור ונתח השוק שלה בעולם הגלידות ירד לכדי כ-46% לעומת קצת פחות מ-60% לפני שלוש שנים, לצד התחזקות של המתחרה - גלידות נסטלה של אסם. בימים אלה פורש המחברה מנכ"ל גלידות שטראוס, יורם אביגד, והיא עוברת שינוי ארגוני.

יו"ר ומנכ"ל יוניליוור, ענת גבריאל, מסרה היום: "רכישת יתרת המניות בגלידת שטראוס הינה המשך של תהליך אשר החל לפני מספר שנים, וזאת בהתאם לאסטרטגיה של יוניליוור בכל העולם. אנו מתכוונים להמשיך להשקיע, לפתח ולחזק את ההובלה של גלידת שטראוס בשוק הישראלי. אנו מודים למשפחת שטראוס על השותפות לאורך השנים ועל תרומתם הרבה לגלידת שטראוס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker