בפעם השנייה: ערוץ 10 הגיש בקשה לרישיון שידורים

זו הפעם השנייה שהערוץ מגיש בקשה כזו, לאחר שהגיש בקשה דומה בסוף 2012 - אך לא קיבל רישיון לשידור בשל אי עמידה במחויבויות רגולטוריות וחובותיו למדינה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ערוץ 10 הגיש היום (ב') בצהריים לרשות השנייה בקשה לרישיון לשידורים קבוע ל-15 שנה מ-2015. זו הפעם השנייה שהערוץ מגיש בקשה כזו, לאחר שהגיש בקשה דומה בסוף 2012 - אך לא קיבל רישיון לשידור בשל אי עמידה במחויבויות רגולטוריות וחובותיו למדינה.

עם זאת, במצבו הפיננסי הנוכחי ערוץ 10 לא יוכל לקבל את הרישיון המיוחל, לאחר עזיבתו של בעל המניות רון לאודר בשבועות האחרונים. בעל השליטה הנוכחי יוסי מימן אינו יכול להזרים לערוץ כספים או להציג ערבויות נוספות, ובעל המניות ארנון מילצ'ן משך את ידו מהערוץ. עם זאת, בניגוד לאיומים המוקדמים, מילצ'ן חתם על כל מסמכי בקשת הרישיון.

לרשות השנייה הגיעו היום מנכ"ל הערוץ רפי גינת, מנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז ונציג העובדים - הכתב הכלכלי מתן חודורוב. במקום התקיימה ישיבת מועצה של הרשות השנייה, ואנשי ערוץ 10 הגישו את המסמכים ליו"ר מועצת הרשות אילן אבישר ולמנכ"ל שי באב"ד.

מימין: אילן אבישר, שי באב"ד, גולן יוכפז, יעקב שחם, רפי גינת, מתן חודורוב ודבורה קמחיצילום: תום זואלי

רישיון השידורים יאפשר לערוץ 10 אופק עסקי ל-15 שנה, והוא אמור לשדר בערוץ חדש. עם קבלת הרישיון הערוץ חייב להפקיד 3 מיליון שקל כסכום ראשוני. בהמשך אמור הערוץ להציג ערבויות בהיקף של כ-160 מיליון שקל ולהציג איתנות פיננסית. במבנה הבעלות הנוכחי, כל עוד שלערוץ אין משקיע באופק, הוא לא יוכל לקבל רישיון.

מהערוץ נמסר כי ספר הבקשה לרישיון כולל כ-1,600 עמודים ומוצגים בו עמידת ערוץ 10 בהתחייבויות הרגולטוריות במהלך השנים. לפי הערוץ, מ-2003 ועד כה הוא השקיע כ-3 מיליארד שקל בהפקה של תוכניות, מתוכם כמיליארד שקל בשידורי והפקות חברת החדשות.

גינת אמר כי "תהליך ההתחזקות והשיפור של הערוץ נמצא בעיצומו והוא יימשך במהלך השנה הזו. זה לא תהליך מהיר ונטול מהמורות, אבל זה תהליך שיטתי ועקבי. נתוני הצפייה של החודשים האחרונים מראים שהמאמץ הממוקד והמתמשך שלנו להביא לציבור הצופים יותר ויותר תוכניות טובות ותחרותיות הוא מאמץ שכבר נושא פרי. מתקיימים בימים אלה מגעים אינטנסיביים עם משקיעים מהארץ ומחו"ל ואין לי ספק כי בעתיד הקרוב יצטרפו בעלי מניות נוספים לערוץ".

אילן אבישר מסר: "ערוץ 10, למרות כל הקשיים הכלכליים, העניק תרומה ייחודית למפת השידורים בישראל. המועצה עשתה כל שביכולתה לאורך השנים כדי להגיע לרגע המיוחל הזה של הגשת מסמכי הרישיון. אנו מקווים שעם כל הקשיים שהערוץ מתמודד איתם, נמצא עצמנו בעוד שנה עם ערוץ חי ובועט, לטובת הציבור, קידום היצירה הישראלית ולטובת ריבוי המגוון והיצע השידורים, הפלורליזם וריבוי הדעות בשידורי החדשות".

באב"ד הוסיף כי "ערוץ 10 עשה כברת דרך משמעותית והצליח לצאת מחוזק גם לאחר המהלך המפתיע בו עזב בעל המניות המרכזי את הערוץ. יש לקוות כי כעת יצליח הערוץ לגייס משקיע חדש שיסייע בידי הערוץ להמשיך במגמת השיפור שהחלה ובפיתוח תכנים חדשים ומעניינים שיופיעו על מסך הטלוויזיה. בעת הזו ישנה חשיבות מכרעת לקיומם של שני ערוצים מסחריים ציבוריים ושתי חברות חדשות שיספקו תוכן מעניין, מהימן, עשיר ותחרותי".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker