הרשות השנייה חושפת שיניים: פסלה את לוח השידורים של זכייניות ערוץ 2 לקיץ

הרשות טוענת כי אין בלוח השידורים "עיסוק בתכנים משמעותיים, חינוכיים, תרבותיים וחברתיים"; עוזי פלד: "חבל שהרשות הפכה לה להרגל לנהל איתנו דיאלוג דרך התקשורת"

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני קורן-דינר

ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות השנייה החליטה היום לפסול את לוח השידורים של זכייניות ערוץ 2 לחודשים מאי-אוקטובר 2004, בטענה שהוא מכיל אך ורק תוכניות בידור ו"אין בלוח השידורים עיסוק בתכנים משמעותיים, חינוכיים, תרבותיים וחברתיים". כמו כן, ביקרה ועדת הטלוויזיה את הזכייניות על כך שחסר פירוט לגבי עמידת הזכיינים במחויבויות השונות.

"אנו לא רווים נחת ולא שבעי רצון מתמונת הפריים טיים שמצטיירת מהלוח שהגישו הזכיינים", אמר מוסקו אלקלעי, יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצת הרשות. "הנחינו את המנכ"ל לדרוש מהזכיינים לקבל מהם התייחסות וניתוח תוכניות בשעות הפריים טיים ברוח מגמות הרשות כפי שמופיעות בחוק".

לפני כחצי שנה הודיעה מועצת הרשות כי היא מתכוונת להילחם בתופעת תוכניות הבידור שמשתלטות על שעות צפיית השיא בערוץ 2, ולאשר מכסה של כ-30% תוכניות בידור בלבד בשעות אלה. כעת מבקשת המועצה ליישם את המלצותיה, ודורשת מהזכייניות לתקן את הלוח עד ל-15 באפריל. הוועדה הנחתה עוד את הרשות לבחון את עמידת התכניות בנאותות ההפקה של תוכניות סוגה עילית (דרמה ותעודה) וכן במחויבות להפקה מקומית.

עוזי פלד, מנכ"ל טלעד, מסר בתגובה כי "חבל שהרשות הפכה לה להרגל לנהל איתנו דיאלוג דרך התקשורת ולא באופן ישיר. לכשתתקבל הודעה זו או אחרת בנדון נגיב ישירות מול הרשות". תגובת רשת וקשת טרם התקבלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker