נסטלבאום הודה שאמר "אפתח לך מטריה בתחת" ויושעה ל-3 חודשים

מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1, משה נסטלבאום, יינזף, יושעה למשך מתפקידו לשלושה חודשים ותנוכה לו משכורת אחת, אך יוכל בהמשך להתמודד על תפקידי ניהול ברשות השידור

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים28
נתי טוקר

הסדר טיעון בפרשת מנהל חטיבת החדשות בערוץ 1 משה נסטלבאום: בכתב התביעה המתוקן מואשם נסטלבאום בהתנהגות שאינה הולמת עובד ציבור, כאשר כלפי עובדים בעלי נטייה הומוסקסואלית. נסטלבאום יינזף, יושעה למשך שלושה חודשים מתפקידו ותנוכה לו משכורת אחת, אך יוכל בהמשך להתמודד על תפקידי ניהול ברשות השידור.

בתובענה המתוקנת שהוגשה על ידי נציבות שירות המדינה, שבה הודה נסטלבאום, נכתב כי הוא התבטא באופן בלתי הולם ובלתי ראוי כלפי עובדי הרשות רותם אברוצקי ויגאל רביד. בנוסף, הוא אמר לרביד "לידך אני צריך ללבוש תחתוני פח", ולאברוצקי אמר "אני אפתח לך מטריה בתחת".

פרקליטיו של נסטלבאום, עו"ד אלי זוהר ורועי בלכר, ממשרד גולדפרב זליגמן, הובילו את הסדר הטיעון שבעקבותיו נסטלבאום לא ישמש מנהל חטיבת החדשות במשך שלושה חודשים, אך יימצא לו תפקיד בכיר אחר בתחום התוכן בחטיבת החדשות בטלוויזיה. בכתב התובענה המקורי יוחסו לנסטלבאום עבירות של הטרדה מינית מילולית.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

נסטלבאום מסר בתגובה: "מדובר בתלונות סרק שנועדו למנוע את כניסתי לתפקיד מנהל הטלוויזיה, לאחר שנמצאתי כמועמד המתאים ביותר על ידי ועדת האיתור של רשות השידור". בשלב זה הקימה מליאת רשות השידור לתפקיד מנהל הטלוויזיה.

אברוצקי מסר בתגובה: "בניגוד להודעה המכובסת והמעומלנת שהוצאה מטעם משרד יחסי הציבור ששכר נסטלבאום, ראוי להדגיש שהאחרון לא השעה עצמו כי אם הועבר מתפקידו לאלתר במסגרת עסקת הטיעון. ראוי שנסטלבאום, יחד עם כל הנהלת רשות השידור, יכירו באות הקין שדבקה בהם היום. מביך ומבחיל שאדם שחתם על עסקת טיעון עם נציבות שירות המדינה והודה כי הוציא מפיו אמירות הומופוביות וסקסיסטיות שוגה לחשוב שבעתיד הוא יוכל לשוב ולכהן בתפקיד ניהולי בשירות המדינה. היה ובכל זאת, בעתיד, אחת מוועדות המכרזים התפורים מטעם ההנהלה הבזויה של רשות השידור תשגה לבחור בנסטלבאום בשנית לתפקיד ניהולי, לאחר הרשעתו במסגרת עסקת הטיעון, הדבר יובא לפתחו של בג"צ שכבר אמר את דברו בעניין ביותר מפסיקה אחת. בשעה הזאת ראוי שהוועד המנהל של רשות השידור שתמך בנסטלבאום יסיק את המסקנות המתבקשות ויתפטר לאלתר".‬

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker