מימן נפגש עם הנהלת ערוץ 10; העובדים מצפים שהקיצוצים יבוטלו

הדירקטורים מטעם לאודר בערוץ 10, אבי בלשניקוב מיכל גרייבסקי, יסיימו את תפקידם ■ לפי שעה נראה כי לא צפויים הליכי פיטורים נרחבים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

לאודר כבר לא בערוץ 10: איש העסקים חתם אמש (ד') על הסכם עם יוסי מימן שבמסגרתו יועברו מניותיו למימן, כך שמימן יחזיק ב-51% מערוץ 10. במסגרת ההסכם, יעביר לאודר הזרמה אחרונה של 35 מיליון שקל לכיסוי חובות הערוץ.

בעקבות חתימת ההסכם, הדירקטורים מטעם לאודר בערוץ 10, אבי בלשניקוב מיכל גרייבסקי, יסיימו את תפקידם. מהנהלת ערוץ 10 נמסר: "ההנהלה ועובדי הערוץ מבקשים להודות לאבי בלשניקוב שכיהן כיו"ר דירקטוריון הערוץ ולמיכל גרייבסקי, ששימשה יו"ר ועדת הכספים בדירקטוריון, על המנהיגות והנחישות, על תרומתם המכרעת להארכת הזיכיון לפני כשנה, ועל מאמציהם ליזום מהלכים חיוניים למען קיומו והצלחתו של ערוץ 10".

מימן, בעל השליטה החדש-ישן, החל אתמול בסבב פגישות ובשיחות עם בכירים בענף הטלוויזיה בניסיון ללמוד על מצבו של הערוץ ולגבש תוכניות לעתיד. במקביל, אנשי לאודר - בלשניקוב וגרייבסקי - פעלו לזרז את ההזרמה האחרונה בגובה 35 מיליון שקל לערוץ במטרה לשלם לספקים את חובותיהם מהר ככל האפשר.

אתמול גם התקיימה אצל מימן פגישה שבה נכחו מנכ"ל הערוץ רפי גינת, מנכ"ל חברת החדשות גולן יוכפז, סמנכ"ל הכספים יואב הלדמן, והיועצת המשפטית של הערוץ דבורה קמחי. מימן בוחן, בין השאר, את הדרכים שבהן הערוץ יבצע התייעלות ויצמצם הוצאות בחודשים הקרובים.

המימון של לאודר, שיכסה חלק גדול מההפקות המושקעות של ערוץ 10 שכבר יצאו לדרך, אמור להספיק לפעילות לפחות בחצי השנה הקרובה. ואולם בשלב זה אין מימון חיצוני או פנימי לצאת להפקות חדשות למחצית השנייה של 2014 ול-2015.

מימן והנהלת ערוץ 10, בסיוע לאודר ואנשיו, מנסים כעת למצוא משקיע שיאפשר הזרמות כספים להמשך ההשקעות. על הפרק ישנם שני גופים שבוחנים את ההשקעה בערוץ, אך הצדדים עדיין רחוקים מהסכם.

במקביל, התקיימה אתמול אסיפה של עובדי חברת החדשות בדסק הערוץ. "קיבלנו חמצן להמשך הפעילות שלנו", עידכן יוכפז את העובדים. "אנחנו צריכים להמשיך להיות מצוינים כדי לחזק את הערוץ ולאפשר הכנסת משקיעים חדשים".

אנשי חברת החדשות חוששים כעת מצעדי התייעלות שייכפו עליהם דווקא בשבועות אלה שבהם תוכניות חברת החדשות, ובעיקר המהדורה המרכזית, רושמות עלייה של עשרות אחוזים בשיעורי הצפייה. חלק מרצועות ערוץ 10 מחוץ לפריים טיים אף מגיעות לנתח צפייה גבוה יותר מזה של ערוץ 2. בשלב זה נראה כי הנכס היציב המרכזי של ערוץ 10 הוא חברת החדשות, והוא זה שיהווה מוקד אטרקטיבי למשקיעים.

לפי שעה נראה כי לא צפויים בערוץ 10 הליכי פיטורים נרחבים. יתר על כן, במסגרת ההסכם הקיבוצי אף התחייבה הנהלת ערוץ 10 לבטל את קיצוצי השכר שבוצעו לעובדי חברת החדשות ב-2012, וכן להתחיל להעביר הפרשות לקרנות השתלמות ל-100 עובדי חברת החדשות. ההערכות הן כי התחייבויות אלה יביאו להוצאה עודפת של 2-3 מיליון לחברת החדשות ב-2014. בהנהלת ערוץ 10 וחברת החדשות מתכוונים ליישם את ההסכם.

במהלך אסיפת העובדים הודה הכתב הכלכלי מתן חודורב, המשמש יו"ר ועד העובדים, למנהלי הערוץ על תרומתם ליציבות החברה ואמר: "מלכתחילה היה לי ברור שברוח שיתוף הפעולה בכוונת ההנהלה לכבד את התחייבויות העבר הצנועות כלפי העובדים כפי שעוגנו בהסכם קיבוצי. נמשיך לפעול בכוחות משותפים כדי לייעל את הערוץ, לייצר מנועי צמיחה חדשים ולאתר משקיע מתאים לקראת קבלת רישיון שידור ל-15 שנה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker