רון לאודר נוטש את ערוץ 10: יזרים 10 מיליון דולר ויעביר מניותיו ליוסי מימן

ההסכם בין בעלי המניות מאפשר את המשך הפעלתו של ערוץ 10 בחודשים הקרובים אך כעת אין מאחוריו אף בעל הון שיוכל להזרים כסף בעת הצורך ■ כדי להגיע לרישיון ב-2015 יהיה חייב הערוץ משקיע חדש שיזרים לו כספים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

רון לאודר, בעל המניות הדומיננטי בערוץ 10, עוזב סופית את הערוץ. אמש נערכה פגישה מכרעת בין נציגיהם של בעלי המניות, שבה סוכם כי לאודר יעביר את מניותיו למימן ולנאמנות ויזרים 10 מיליון דולר שנועדו לתשלום חובות לספקים. נציגי הרשות השנייה, המנכ"ל שי באב"ד והיועצת המשפטית הילה שמיר נטלו חלק בדיונים בין בעלי המניות אתמול בלילה.

ההסכם מגיע לאחר חילופי דברים קשים בין נציגי מימן ולאודר ואי הסכמות סביב האחריות לגורל הערוץ. הצדדים לא הגיעו להסכמה לגבי גובה ההזרמה. מימן דרש הזרמה של 60-50 מיליון שקל וכעת ייאלץ להסתפק ב-35 מיליון שקל. מנגד, מימן לא יכול היה להרשות לעצמו את סגירת הערוץ בשל ערבות אישית בסך כ-50 מיליון שקל מחובות הערוץ.

ההסכם בין בעלי המניות מאפשר את המשך הפעלתו של ערוץ 10 בחודשים הקרובים אך כעת אין מאחוריו אף בעל הון שיוכל להזרים כסף בעת הצורך. לאודר הזרים השנה כ-170 מיליון שקל והחליט לנטוש את הערוץ ולמימן אין יכולת להזרים כסף לערוץ. כדי לשרוד בשנה הקרובה יהיה חייב הערוץ משקיע חדש שיזרים לו כספים.

ההזרמה האחרונה מצד לאודר תאפשר לערוץ לסגור את רוב הפערים התזרימיים שנוצרו ב-2013 כתוצאה מהשקעה בשורה של הפקות חדשות לשנה הבאה. בערוץ 10 מקווים כי התוכניות החדשות שיעלו לאוויר יהיו רווחיות ויכניסו כסף לקופת הערוץ כך שלא יצטרך הזרמות נוספות, אך בשוק הטלוויזיה הנוכחי ולפי ההיסטוריה של ערוץ 10 אין כל ודאות כי הערוץ יגיע לאיזון תפעולי. אם הערוץ יזדקק להזרמות נוספות כדי לכסות על הפסדים או כדי להשקיע בתוכניות חדשות בשלב זה אין אף בעל הון שיזרים לו כסף.

בכל מקרה, הערוץ מתכוון להגיש בקשה לרישיון לשידורים עד סוף השנה. כדי להגיע לרישיון לשידורים ב-2015, יצטרך הערוץ להציג איתנות פיננסית וערבויות בגובה 160 מיליון שקל. כלומר, הערוץ יהיה חייב להשיג משקיעים חדשים שיוכלו להזרים לו כסף.

לאודר יעביר למימן 5% ממניותיו, כך שמימן היו"ר יחזור להחזיק 51%. בשל מגבלות רגולטוריות, בעל מניות לא יוכל להחזיק יותר מ-51%, לכן את יתרת 25% המניות של לאודר יחזיק מימן בנאמנות עבור לאודר.

אנשיו של לאודר בדירקטוריון ערוץ 10, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, צפויים לעזוב את הערוץ עם עזיבת לאודר. המנכ"ל רפי גינת יישאר ככל הנראה בתפקידו בשלב זה. עם זאת, ההערכות הן כי הערוץ ייאלץ לבצע התייעלות משמעותית בקרוב.

מנכ"ל חברת החדשות של ערוץ 10, גולן יוכפז, שיגר הבוקר מייל לעובדים שבו עידכן על ההתפתחויות. "הלילה הושג פתרון שיבטיח את המשך קיומם של ערוץ 10 וחדשות 10. בעלי המניות רון לאודר ויוסי מימן הגיעו להבנות שבמסגרתן יועברו מניותיו של מר לאודר לידיו של מר מימן", כתב יוכפז. לדבריו, "ההבנות הושגו תודות למאמץ ומעורבות גדולים מצד שי באב"ד, מנכ"ל הרשות השנייה, שכינס הלילה את הצדדים, ובתום דיונים ארוכים שקיים מנכ"ל הערוץ, רפי גינת".

רון לאודרצילום: דניאל בר און

עוד כתב יוכפז כי "המתווה שהושג יאפשר הזרמה מיידית, שתשמש בין היתר למפיקים ולספקי הערוץ, ותאפשר לקיים את תוכנית העבודה של הערוץ לשנה הבאה עם שורת תוכניות חדשה".

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר וקבלו את כל הכתבות והעדכונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker