ועדת לנדס תדון בעתיד החינוכית - בעוד לנדס מפיק תכנים עבורה

ועדת לנדס הוקמה במטרה למצוא מודל חדש לפעילות רשות השידור ■ לנדס הודיע לפני מינויו כי אין לו הפקות פעילות בערוץ 1 ולכן אינו נמצא בניגוד עניינים ■ כעת, בכוונת שר התקשורת להקים ועדת משנה בוועדת לנדס שאמורה לבחון את עתיד החינוכית

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני כחודש הכריז שר התקשורת, גלעד ארדן, כי ועדת לנדס, שאמורה לבחון את עתיד השידור הציבורי, תבחן גם את עתיד הטלוויזיה החינוכית. אלא שמי שעומד בראש ועדת לנדס, המפיק רם לנדס בעלי חברת קודה הפקות, עשוי להימצא בניגוד עניינים: לנדס מפיק עבור הטלוויזיה החינוכית סדרת תוכניות.

ועדת לנדס הוקמה במטרה למצוא מודל חדש לפעילות רשות השידור. לנדס עצמו הודיע לפני מינויו כי אין לו אף הפקות פעילות בערוץ 1 ולכן אינו נמצא בניגוד עניינים. כעת, בכוונת שר התקשורת, בשיתוף שר החינוך שי פירון, להקים ועדת משנה בוועדת לנדס שאמורה לבחון גם את עתיד החינוכית. בלוח השידורים החדש של החינוכית, שהושק היום (א'), נכללת גם תוכנית חדשה בשם "חדשות מהעבר", אותה מגישים מירי נבו ועידן אלתרמן, שתשודר בכל יום בשעות הערב. הפקת התוכנית נעשית על ידי קודה הפקות.

המפיק רם לנדס צילום: מוטי קמחי

עם זאת, בשלב זה ועדת לנדס עדיין לא החלה לדון בנושאי החינוכית, ומקורות בוועדה הטילו ספק אם בסופו של דבר תיכלל החינוכית בבדיקת השידור הציבורי. החוזה בין קודה הפקות לבין החינוכית אמור להסתיים בינואר, לאחר סיום ההפקה, וייתכן כי רק לאחר סיום ההפקה תחל ועדת לנדס לדון בנושאי החינוכית.

לנדס לא מסר תגובה. ממשרד התקשורת נמסר: "בסיום ההתקשרות של חברת קודה עם הטלוויזיה החינוכית (ב-5 בינואר), תקיים ועדת המשנה לענייני עתיד הטלוויזיה החינוכית דיונים בנושא. רוב חברי ועדת המשנה מונו על ידי שר החינוך, שי פירון".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker