עובדי ערוץ 10 מסלימים המאבק: יפיצו סרטונים של התחייבויות לאודר

עובדי הערוץ, שנמצא במשבר כספי קשה, יפרסמו סרטונים של בעל השליטה מתחייב להמשיך ולהפעיל אותו ■ ועד העובדים דורש פגישה דחופה עם לאודר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 יפיצו בימים הקרובים סרטונים ברשתות החברתיות ובאינטרנט שבהם ייראו בעל המניות הדומיננטי בחברה, רון לאודר, ונציגיו בערוץ 10, כשהם נואמים בפני העובדים ובפני ההנהלה ומתחייב להמשיך ולהפעיל את הערוץ.

העובדים מוחים על כך שלאודר הסיר את ידו מהערוץ ובשלב זה אינו מתכוון להזרים לו סכומי כסף נוספים. הסרטונים יופצו תחת הסיסמה "עדיין סומכים עליך, רונלד".

בסרטונים שעורכים עובדים בערוץ נראה לאודר באירוע החגיגי שנערך לכבודו בתל אביב בתחילת השנה, וכן בפגישות עם מנהלי ערוץ 10 כאשר נחנך האולפן החדש בירושלים, כשלצידו נציגיו אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי. לאודר מופיע בסרטונים כשהוא אומר: "היססתי: האם עלי לתת לערוץ צ'אנס - או ללכת? בגלל 600 העובדים שעלולים לאבד את עבודתם החלטתי להישאר ולחתום על ההסכם (הסכם ההלוואה מהמדינה בסוף 2012, נ"ט). אני מודה לעובדים, אני מודה לעם ישראל".

בסרטונים ייראה בלשניקוב, שמכהן כיו"ר הערוץ, אומר: "אנחנו מתכוונים להגיש את הבקשה לקבלת רישיון לעוד 15 שנה. אני מודיע לרשות השנייה ולממשלת ישראל שאנחנו מתכוונים לעמוד בכל המחויבויות שלנו על מנת לא להיות תלויים באף אחד - רק בעצמנו".

בסרטונים יופיע גם ציטוט של גרייבסקי שאמרה בעבר כי "לפנינו דרך ארוכה ורצופת אתגרים, אך אין לי ספק שערוץ 10 ונענע10 יבססו את מעמדם כגופי תקשורת מובילים ומרכזיים שיפרצו לתודעה הבינלאומית". הנהלת הערוץ מסתייגת מהצעד שמתכוונים העובדים לבצע.

אתמול דרש ועד העובדים של הערוץ להיפגש באופן דחוף עם לאודר, ואף הציב אולטימטום ללאודר עם יום רביעי הקרוב - אחרת יפעלו נגדו. נציגיו של לאודר ניסו לתאם פגישה בין לאודר לבין יו"ר ועד העובדים, מתן חודורוב, ביום שני הקרוב בניו יורק, אולם הוועד דחה את ההצעה ודרש פגישה דחופה. הוועד הסביר זאת בכך שכל יום הוא קריטי בתקופה זו. לדברי גורמים בוועד, יש חשש כי ספקים יפסיקו להעניק שירותים לערוץ – כמו במקרה של הפסקת התוכנית "ערב טוב עם גיא פינס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker