עובדי ערוץ 10 נגד לאודר: "לא יעלה על הדעת שיתכחש למחויבויות"

"לא יעלה על הדעת שערב קבלת הרישיון, זמן קצר לאחר הפגנות עובדים סוערות בעדו ומינוי הנהלה חדשה, מר לאודר יתכחש למחויבות ארוכת הטווח שנטל כלפי הערוץ במחיר קריסה שתיצור אבטלה המונית בענף התקשורת הישראלי"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 יוצאים למאבק נגד בעל המניות הדומיננטי בערוץ, רון לאודר, שהחליט להפסיק את הזרמות לערוץ. במכתב עדכון לעובדים כתב ועד העובדים כי אם לא יושג הסדר עם לאודר להמשך הזרמות הכספים הוועד יפעל נגדו. העובדים יקיימו היום ישיבה בהולה.

במכתב ששיגר ועד העובדים נכתב כי ״אין זה סוד שערוץ 10 שוב מצוי בעיצומם של ימים מטלטלים: בעל המניות הדומיננטי, רון לאודר, החליט בהתראה קצרה ובמפתיע להפסיק את כל ההזרמות הכספיות שעליהן נשענת החברה מזה שנים. ניסיונות ההידברות שהתקיימו עם נציגיו לא הניבו עד כה תוצאות של ממש, ולכן נשקף חשש ממשי להחשכת מסך ופיטורין המוניים. מול הידרדרות כזו, דווקא בעיצומו של מומנטום חיובי לערוץ ולחברת החדשות, לא נוכל עוד להמתין ולו רגע אחד נוסף.

״עבורנו, עובדי ערוץ 10, יש כיום כתובת אחת רלוונטית הנושאת באחריות לפתרון המשבר: רון לאודר, שברוב נדיבותו תמך בחברה במשך שנים בהיקף של כחצי מיליארד ש״ח, צריך לחפש עתה דרך ראויה ומכובדת להעברת אחזקותיו בערוץ.

רון לאודרצילום: דניאל בר און

"לא יעלה על הדעת שערב קבלת הרישיון, זמן קצר לאחר הפגנות עובדים סוערות בעדו ומינוי הנהלה חדשה, מר לאודר יתכחש למחויבות ארוכת הטווח שנטל כלפי הערוץ במחיר קריסה שתיצור אבטלה המונית בענף התקשורת הישראלי. אנו מצפים מלאודר ומנציגיו בדירקטוריון, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, להחזיק את החברה באחריות האופיינית להם, עד להשגת הסדר מניח את הדעת שיבטיח את המשך קיומה במבנה בעלות חדש ויציב. כל פעילות אחרת תתפרש בעיננו כתרומה אקטיבית לסגירת הערוץ, שצריכה להבהב כ״קו אדום״ עבור כל מי שחפץ לראות בישראל עיתונות חופשית ונקייה מאינטרסים.

״בפליאה רבה עלינו לציין, שכל בקשותינו להיפגש עם מר לאודר ולהשמיע בפניו את קולם האותנטי של העובדים, טרם נענו מצידו. תמיד העדפנו לחתור לפתרון שקט ומוסכם, אולם המגעים בין בעלי המניות אינם יכולים להחליף את דרכם המוכחת של עובדי ערוץ 10 ליטול ברגעי האמת אחריות מלאה על עתידם שלהם.

״לפיכך, אנו מודיעים כי אם עד ליום רביעי הקרוב לא יושג הסדר מניח את הדעת בין בעלי המניות, ולחילופין לא תיענה בקשתנו להיפגש עם לאודר בדחיפות, ניאלץ לפעול בעצמנו כדי להבטיח את עתיד הערוץ על כל המשתמע מכך. כצעד מקדים, יקיימו היום חברי ועד העובדים ישיבה בהולה בשעות הצהריים שעל תוצאותיה נעדכן בהמשך. מעתה ואילך נדווח על המתרחש בתדירות גבוהה יותר, ונזדקק לשיתוף הפעולה שלכם ככל שיתבקש״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker