מקורבי מילצ'ן: "מתקיים מו"מ למכירת אחזקותיו בערוץ 10 עם שני גופים"

אנשי מילצ'ן סירבו לתת פרטים נוספים בנוגע לגופים שעמם מתקיים עמם מו"מ, והאם יש ביכולתם להזרים די כספים כדי לאושש את מצבו של הערוץ, אך טענו כי מדובר בגורמים בעלי יכולת כלכלית היכולים לעמוד מאחורי הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ארנון מילצ'ן, מבעלי המניות של ערוץ 10 (24%), מקיים מגעים עם שני גופים למכירת אחזקותיו בערוץ 10 – כך דיווחו היום מקורביו. לדבריהם, הגופים אמורים להיכנס להשקעה בערוץ בעסקה שתשקף גם תשלום עתידי על התחייבויות החברה למילצ'ן, כאשר מודל התשלום יבוצע בכפוף לביצועי החברה.

מילצ'ן נכנס להשקעה בערוץ 10 ב-2004 והזרים עד כה כ-50 מיליון דולר, בנוסף ל-6 מיליון דולר שהעביר בשנה האחרונה לרופרט מרדוק, לאחר שנאלץ לרכוש ממנו 9% ממניות הערוץ. בשנים האחרונות משך את ידו מילצ'ן מהערוץ ולא הזרים לו כספים. מילצ'ן דורש כיום מבעל המניות הדומיננטי בחברה, רון לאודר, להשיב לו את השקעתו בערוץ. דיוויד מטלון, לשעבר מנכ"ל קבוצת החברות של מילצ'ן, אמר בראיון ל-TheMarker כי לאודר אמר כי הוא מחויב להחזר ההשקעה בערוץ.

לאודר הזרים רק בשנה האחרונה כ-140 מיליון שקל לערוץ 10, וכעת מעוניין גם הוא למשוך את ידו מהערוץ. אנשיו של לאודר, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, יזמו עסקה בערוץ למכירת מניות לאודר לפרסומאית ג.יפית (יפית גרינברג), אך העסקה נתקלה בקשיים לאחר שגרינברג דרשה מלאודר הזרמות נוספות והתחייבויות לשיפוי לגבי חובות עתידיים.

כעת מנסה מילצ'ן לצאת מההשקעה בערוץ, ומקורביו מבהירים כי הוא מקיים משא ומתן למכירת אחזקותיו. לפי מקורבי מילצ'ן, המשא ומתן החל לאחר שהודיע בחודש שעבר כי בכוונתו לצאת מהשקעתו בערוץ ודרש מלאודר לפתוח עמו במו"מ לגבי החזר החוב. לדבריהם, העסקה המתגבשת תובא לאישור שאר מחזיקי המניות כדי שיוכלו למצות את זכות הסירוב לרכישת המניות של מילצ'ן.

אנשי מילצ'ן סירבו לתת פרטים נוספים בנוגע לגופים שעמם מתקיים עמם מו"מ, והאם יש ביכולתם להזרים די כספים כדי לאושש את מצבו של הערוץ, אך טענו כי מדובר בגורמים בעלי יכולת כלכלית היכולים לעמוד מאחורי הערוץ. עבור מילצ'ן יצירת תמונה שלפיה הוא קרוב ליציאה מהערוץ היא מועדפת כרגע שכן היא דוחקת לפינה את אנשי לאודר והבעלים הנוסף יוסי מימן. עם זאת, קשה עדיין להעריך האם העסקות שמילצ'ן מגבש אכן ייסגרו.

ערוץ 10 חייב להגיב בקשה לרישיון לשידור עד סוף 2013, אחרת לא יקבל רישיון לשידורים ב-2015. הערוץ אמור להעביר 160 מיליון שקל ערבויות וכתבי התחייבויות, כלומר להוסיף עוד כ-120-110 מיליון שקל ערבויות על פני אלה שיש כבר כיום בידי הרשות השנייה. ללא בעל הון שיזרים עשרות מיליוני שקלים לחובות השוטפים של הערוץ ולערבויות לרישיון קשה לראות כיצד יצליח הערוץ להתגבר על המשבר הנוכחי ולבקש רישיון.

היום גם נחשף ב-TheMarker מזכר ההבנות שבו חברת ההפקה אנדמול תרכוש 33% ממניות זכיינית ערוץ 2 רשת ותזרים לה 100 מיליון שקל. עסקה מעין זו מחזקת את רשת וממעיטה עוד יותר את הסיכויים של ערוץ 10 לשרוד בעתיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker