ערוץ 10 שוב בסכנה: ג. יפית לא תרכוש את חלקו של רון לאודר

גרינברג דרשה כי לאודר הוא זה שיעביר 20-15 מיליון שקל לכיסוי חובות אלה וערבויות לחובות שיתגלו בעתיד ■ לאודר גם מסרב לחתום לבדו על הערבויות בבקשה לרישיון לערוץ 10, שאמורה להיות מוגשת עד סוף 2013

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

זה כנראה לא כדאי: יפית גרינברג לא תרכוש את חלקו של רון לאודר בערוץ 10, זאת לאחר שבין הצדדים התגלו פערים בלתי ניתנים לגישור – כך מסתמן לאחר מגעים שהתנהלו בין הצדדים השבוע. המשמעות היא סכנה מיידית לעתידו של ערוץ 10, שכן לאודר מסרב להמשיך לתמוך בערוץ 10 ולהזרים לו כספים, וגם לא לחתום לבדו על הערבויות בבקשות הרישיון ל-2015.

כפי שדווח ב-TheMarker, על אף שהצדדים חתמו על הסכם לפני כשבועיים, במהלך סגירת העסקה התברר כי קיימות התחייבויות שוטפות של עשרות מיליוני שקלים למפיקים חיצוניים. גרינברג דרשה כי לאודר הוא זה שיעביר 20-15 מיליון שקל לכיסוי חובות אלה וערבויות לחובות שיתגלו בעתיד. מצידו של לאודר אמנם הסכימו להזרמה מיידית של כמה מיליוני שקלים - אך לא מעבר לכך.

הצדדים ניסו במהלך השבוע לנסות לקיים מגעים ולהגיע להסכמות, אך כעת נראה כי הפערים בין הצדדים משמעותיים הרבה יותר ולא יצליחו להגיע לגישור. בשלב זה עוד לא שוגרה לרשות השנייה בקשה לאישור העסקה. ביום ראשון התקיימה גם ישיבת דירקטוריון ערוץ 10 במשרדיו של בעל השליטה יוסי מימן, שבה עלו על הפרק הקשיים במימוש העסקה.

המשמעות היא שערוץ 10 נמצא כרגע בסכנה משמעותית לקיומו. לאודר מסרב להמשיך להזרים כספים לשם פעילותו, וללא ההזרמות של כ-10 מיליון שקל בחודש הערוץ אינו יכול לשלם חובות שוטפים או משכורות לעובדים. עד כה, הזרים לאודר כ-140 מיליון שקל בשנה החולפת.

לפיצוץ העסקה עשויות להיות משמעויות ארוכות טווח בנוגע לבקשה לרישיון לערוץ 10, שאמורה להיות מוגשת עד סוף 2013. לאודר אינו מתכוון לחתום לבדו על הערבויות וכתבי ההתחייבויות הדרושים לשם רישיון, בהיקף של כ-160 מיליון שקל. ללא לאודר, בעלי המניות האחרים – יוסי מימן וארנון מילצ'ן – אינם יכולים או רוצים לחתום על הערבויות.

ללא קבלת רישיון פעילות ל-15 שנה, ערוץ 10 אינו יכול לפעול לאחר 2015 - ומאבק כעת גם את האופק העסקי שלו ואת היכולת לגייס משקיעים.

יפית גרינברגצילום: עופר וקנין

מטעמם של לאודר וגרינברג לא נמסרה תגובה. מערוץ 10 נמסר: "ערוץ 10 יעבור לרישיון ויגיש את הבקשה במועד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker