עובדי ערוץ 10 על העסקה עם ג. יפית: "טעות קשה"

חלק מהעובדים מביעים חשש כי גרינברג לא תוכל לספק לערוץ את ההזרמות הדרושות להמשך פעילותו ■ גרינברג גם ידועה כמקורבת למשפחת נתניהו, וחלק מהעובדים חוששים גם מלחצים פוליטיים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי ערוץ 10 מביעים דאגה עקב העסקה למכירת חלקו של רון לאודר בערוץ 10 לפרסומאית יפית גרינברג: ״רגע לפני בקשת הרישיון, כשההנהלה חדשה מכינה עונת שידורים מושקעת, תהיה זו טעות קשה מצדכם להוריד לטימיון מאות אלפי שקלים ולהעמיד בסיכון מחודש את המשך קיומו של ערוץ 10" – כך אמר יו"ר ועד העובדים, מתן חודורוב, בשיחת טלפון עם נציגו של לאודר בדירקטוריון אבי בלשניקוב, אתמול.

חלק מהעובדים מביעים חשש כי גרינברג לא תוכל לספק לערוץ את ההזרמות הדרושות להמשך פעילותו. בנוסף, מובעת דאגה מכך שהאחזקות של גרינברג, שמחזיקה במקביל במשרדי פרסום ויחסי ציבור, עלולה לגרום ללחצים מסחריים ולצמצום החופש העיתונאי בערוץ. גרינברג גם ידועה כמקורבת למשפחת נתניהו, וחלק מהעובדים חוששים גם מלחצים פוליטיים.

ועד העובדים קיים אתמול ישיבה דחופה בשל העסקה, בעיקר בשל ההכרזה של גרינברג כי בכוונה לבצע תוכנית הבראה בערוץ. עובדים בחברת החדשות של הערוץ מדגישים כי בסוף 2012 נחתם הסכם קיבוצי, שלפיו אמורה להתבצע העלאת שכר ב-2014 וכן יופרשו לעובדים קרנות השתלמות. לדבריהם, הסכם זה אינו פתוח למו"מ. בישיבה הוחלט לצרף חברים חדשים לוועד.

״מי שמעוניין לרכוש מניות בערוץ חייב להבין שהנכס העיקרי בו הוא מאות עובדים מסורים, שלהם יש להבטיח חופש עיתונאי ובסיס מימון איתן״, מסרו בוועד העובדים של הערוץ. חודורוב פנה לבלשניקוב ומתח ביקורת על העסקה, וכן ביקש לקיים פגישה דחופה עם לאודר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker