עידן חדש לערוץ 10: בלי טייקון עם כיסים עמוקים

המצב החדש של ערוץ 10 ייאלץ אותו לאמץ אסטרטגיה חדשה לחלוטין בשוק הטלוויזיה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
נתי טוקר

שוק הטלוויזיה בישראל, כמו גם עובדי ערוץ 10, הגיב אתמול בהלם להודעה על רכישת המניות של יפית גרינברג. זו לא הכניסה של גרינברג כמו היציאה של רון לאודר. בכך, לראשונה בתולדותיו, לערוץ 10 אין בעל מניות עם כיסים עמוקים שיוכל לכסות על גירעון שנתי של כ-100 מיליון שקל בשנה, כמו הגירעון הצפוי ב-2013. גרינברג אמנם רשמה לא מעט הצלחות בעסקיה המקומיים, אך היקף הונה האישי אינו מספיק כדי לממן את הערוץ. יוסי מימן כבר מזמן אינו מזרים כסף, וארנון מילצ'ן שרוי בסכסוך קשה עם לאודר ומפנה עורף לערוץ.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

ג. יפית בשנת 2009צילום: דודו בכר

גם עובדי ערוץ 10 התקשו אתמול לעכל את הבשורה. "חשבנו שההנהלה נוסעת ללאודר להביא עוד כסף, אבל הופתענו לגלות שבעל המניות המשמעותי בחוץ", אומר גורם בערוץ. גורם אחר התייחס להצהרת גרינברג לבצע תוכנית הבראה: "לא ייתכן שיוכרז על תוכנית הבראה בלי שבכלל שוחחו אתנו. הערוץ כבר עבר קיצוצים".

המצב החדש של ערוץ 10 ייאלץ אותו לאמץ אסטרטגיה חדשה לחלוטין בשוק הטלוויזיה. אם עד עתה ניסה המנכ"ל רפי גינת, כמו קודמיו, לנקוט אסטרטגיה של Me Too ולהתחרות בערוץ 2 עם תוכניות ריאליטי יקרות, כעת אין כסף להשקעות האלה. יש להניח גם כי ההוצאה על תוכן שאושרה לערוץ ל-2014 בגובה 310 מיליון שקל תשונה.

ערוץ 10 נכנס כעת לעידן יובש שבו אולי לא תהיה לו ברירה אלא לבנות עצמו מחדש לא כחיקוי לא מוצלח של ערוץ 2, אלא כערוץ אלטרנטיבי, אולי נישתי יותר, שפונה לקהלים מובחנים ולא למסת הצופים של ערוץ 2. ההערכות בענף הן כי במצב החדש יחולו גם שינויים משמעותיים בהנהלת הערוץ, ולצד ניסיונה לאתר משקיעים חדשים גרינברג גם תנסה לבנות מחדש צוות ניהולי לערוץ.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker