דרמה בערוץ 10: לאודר עוזב - ג. יפית רוכשת את חלקו

העסקה מושלמת בימים אלה, כאשר ראשי ערוץ 10 וגרינברג עצמה נמצאים בניו יורק בפגישה אצל לאודר ■ גרינברג: "במשך שנים רבות תעשיית הטלוויזיה הייתה טובה אלי, אני רוצה להיות טובה בחזרה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

דרמה בערוץ 10: בעל המניות הדומיננטי של הערוץ בשנים האחרונות, רון לאודר, עוזב את הערוץ. את חלקו של לאודר (30%) תרכוש הפרסומאית יפית גרינברג (ג. יפית). העסקה מושלמת בימים אלה, כאשר ראשי ערוץ 10 וגרינברג עצמה .

גרינברג מסרה: "במשך שנים רבות תעשיית הטלוויזיה הייתה טובה אלי, אני רוצה להיות טובה בחזרה, אנסה להעניק מניסיוני לטובת הערוץ. המחשבה על סגירת ערוץ מסחרי, על כל המשתמע מכך – פיטורי עובדים, כרסום בדמוקרטיה, הוא בלתי נתפס בעיני ואנסה לעשות הכל כדי לא להגיע למצב הזה, אינני מבטיחה דבר מלבד השתדלות אמתית וכנה שלי, לנסות לעזור למצב הקיים. רון לא פנה אלי כי יש לי כיסים עמוקים. יש בי נכונות אמתית לתעשיית הטלוויזיה בישראל, שבמשך שנים רבות הייתה טובה אליי ואני רוצה להיות טובה חזרה ולנסות להעניק מניסיוני לטובת התעשייה".

לאודר השקיע בערוץ 10 בשנים האחרונות יותר מ-500 מיליון שקל, אך כפי שדווח ב-TheMarker בחודשים האחרונים והביע את רצונו לצמצם את היקף השקעותיו בערוץ. כעת גרינברג מצליחה לחלץ את לאודר, ורוכשת את חלקו.

רכישת החלק של לאודר על ידי גרינברג תאפשר לערוץ, לכאורה, לקבל רישיון לשידורים ב-2015, לאור העובדה שיותר מ-51% מבעלי מניותיהיו יהיו ישראלים שיבקשו רישיון – גם בלי חתימתו של ארנון מילצ'ן. ואולם העיסקה דרושה עדיין אישורים רגולטורים – שכן גרינברג מחזיקה בפעילות פרסום בישראל שעלולה לעלות בניגוד אינטרסים עם החזקה בערוץ 10.

צילום: אייל טואג

גרינברג היא בעלת חברת "ג. יפית תקשורת ועיתונות" ומבעלי קבוצת החברות g group, ופועלת גם בתחום המסחר האלקטרוני. מטעמה של גרינברג נמסר כי "הבינה שערוץ 10 זקוק לתוכנית הבראה כוללת ואינו יכול לחיות יותר מנשימה לנשימה, כפי שפעל בשנים האחרונות, לאור איומי סגירה חדשות לבקרים".

עוד נמסר מטעמה של גרינברג כי בכוונתה לבצע תוכנית הבראה בערוץ, וכן להוביל מהלך של הכנסת משקיעים נוספים על מנת "לבסס את הערוץ ולהעניק לו מרווח נשימה ראוי, לגרום למשקיעים לראות בערוץ הזדמנות עסקית טובה וראויה, על ידי תמהיל עסקי חדש שייחשף בהמשך".

צילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker