הסוף של "מתאים לי" ו"ג'אמפ": קניוני עזריאלי מפנים את החנויות

(עדכון) ארנון תורן, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אבי מלכה אמר לי שהוא לא ניהל בשנה האחרונה את העסק ואופיס דיפו משכה אותו למטה" ■ גם קבוצת הקניונים מליסרון ביקשה מבית המשפט אישור לפינוי החנויות ■ עכשיו בבית המשפט: דיון בבקשת הפירוק שהגישו העובדים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

(עדכון) קניוני עזריאלי לא ממתינים: 10 חנויות "מתאים לי" ML וג'אמפ מפונות ברגעים אלה. "זה עצוב. אבי מלכה אמר לי שהוא לא ניהל בשנה האחרונה את העסק ואופיס דיפו משכה אותו למטה. זה רק ניהול לא נכון כי מתאים לי וג'אמפ עובדים בסדר ברוב המקומות. הרגשנו שהעסק התנהל פחות טוב וזה התבטא בתוצאות של החברה, קולקציות פחות נכונות ונראות פחות טובה של חנויות. עם זאת, עדיין רוב החנויות יכלו להמשיך להתקיים אילו לא היתה בחברה הזו גיבנת כל כך גדולה", אמר ל-TheMarker ארנון תורן, מנכ"ל קבוצת עזריאלי.

"אני מעריך שיהיה מי שיקנה את הרשתות כי הן רשתות טובות שעובדות. אני נתתי הנחיה לסגור את עשר החנויות שאצלנו בקניונים כבר עכשיו", הוסיף תורן. גם קבוצת הקניונים מליסרון פנתה לבית המשפט בבקשה לאפשר לה לפנות מיידית את חנויות "מתאים לי" ו"ג'אמפ".

כתבות נוספות באתר TheMarker:

יום סוער בבבילון

העובד הזוטר שהפך לאיל תקשורת ועשה אקזיט על אלווריון בתוך שבועיים

חנות "מתאים לי"צילום: עופר וקנין

בשעה14:00 יתקיים דיון בבית משפט מחוזי מרכז בבקשתם של עובדי "מתאים לי" ו"ג'אמפ" לפירוק החברה, באמצעות עו"ד ליזה חדש. העובדים טוענים כי לא שולמו להם משכורות חודש אוקטובר וכי החברה חייבת להם 5 מיליון שקל. העובדים יבקשו למנות כמפרק את רו"ח בועז גזית ששימש כנאמן של אייס וגריפ.

אבי מלכה, בעלי "מתאים לי" ו"ג'אמפ", שלח הלילה מכתב לעורך דינו של מלכה, עו"ד שולי גולדבלט, לשורה ארוכה של בנקים, חברות אשראי וגורמים נוספים. במכתב שהגיע לידי TheMarker, נאמר כי המאמצים להבראת החברה כשלו וכי בכוונה מלכה לפנות את המקום לנושי החברה לפעול בצורה מסודרת לגביית חובם.

"מיום חמישי, עת שקיבלנו את מכתב העקרונות מהבנקים ועד לרגע זה, פעלו החברות ללא לאות על מנת להגיע לסידור עם חברות האשראי ולשחרר את הכספים שעוכבו על ידן, לצורך תפעולן השוטף של החברות ובעיקר לתשלום משכורות העובדים ותשלומי השכירות. לאחר מאמצים לא מבוטלים (שלחלקם הייתם עדים) ישראכרט נתנה את הסכמתה לשיחרור הכספים לצורך התשלום לעובדים ולמשכירים.

"לצערנו, בשעות הערב המאוחרות התבשרנו כי כ.א.ל אינה מאפשרת את שחרור הכספים שעוכבו על ידה, או נכון יותר מעמידה תנאים שדינם כדין דחיית בקשות החברות, כגון: העמדת חלק מהכספים כהלוואה לצורך הפעילות, מתן קדימות לכספים כ'הוצאות פירוק', וקבלת WAIVER מהנושים המובטחים על עצם פעולת העיכוב".

הלכה למעשה, בהחלטתה זו, גדעה כ.א.ל את האפשרות להמשיך ולתפעל את הרשתות, ומביאה למצב בו הנהלת החברה, מתוך אחריות לעובדיה ולנושיה, רואה לנכון להודיע כי מאמציה להביא להבראת הרשתות כשלו, והיא מפנה את המקום לנושיה לפעול בצורה מסודרת לגביית חובם".

עוד נכתב כי "עד שהתקבלה הבשורה המרה וחסרת ההיגיון של כ.א.ל, הצליחה הנהלת החברות להמשיך בתפקודן השוטף של הרשתות, למרות התסיסה הגוברת (והמוצדקת) מצד העובדים והקשיים שנתקלו בהן החברות מידי שעה בשעה, לרבות מאבק מול מליסרון, התראות ניתוק מחברת החשמל, לחץ גובר של ספקים ועוד. הודעה זו נשלחת אליכם בצער רב ומתוך תחושת אחריות כלפי עובדי, נושי ולקוחות החברות. מרשותיי מבקשות להביע התנצלות על כך שמאמציהן הרבים להציל את הפעילות כשלו ומודיעות כי הנהלת החברות מתחייבת להיות לעזר, בכל הנדרש ממנה, לצורך המשך פעילותן של הרשתות, גם אם תחת הליכי חדלות פירעון, וזאת לצורך שמירת מקור פרנסתם של מאות עובדיה מזה 25 שנה".

אבי מלכהצילום: עופר וקנין

אבי מלכה נקלע לחובות כבדים לאחר שרכש בחודש פברואר את אופיס דיפו תמורת 42 מיליון שקל. אופיס דיפו נכנסה להקפאת הליכים בעקבות בקשת נאמני החברה עקב צ'ק שחזר. למלכה חובות של 110 מיליון שקל לספקים ולבנקים בקבוצת האופנה שלו.

בבקשת הפירוק, שהוגשה על ידי 60 מעובדי החברה, כותבים העובדים באמצעות עו"ד ליזה חדש כי מטרתו לאפשר את המשכת החברה כעסק חי ומכירתו לצד שלישי ולשמור על מקומות העבודה של העובדים.

העובדים טוענים שהחובות כלפיהם מסתכמים בכ-5 מיליון שקל, שמורכבים מחובות שכר עבודה, זכויות סוציאליות ופיצויי פיטורים. העובדים מציינים כי לא קיבלו את משכורות חודש אוקטובר ומשום שהבינו שהסדר הנושים של החברה מול הנושים, ובעיקר מול הנושים המובטחים, לא מתגבש. לכן, לטענתם לא נותרת להם ברירה אלא לפנות למוסד לביטוח לאומי כדי לקבל את חובם.

עוד נטען כי למיטב ידיעתם לחברה חובות נוספים לרשויות המע"מ, לספקים ולמערכת הבנקאית בסכומים העולים על עשרות מיליוני שקלים. העובדים מצטרפים לבקשת פירוק שהגיש בית הדפוס אניה בגין חוב כלפיה.

מחברת כאל נמסר בתגובה: "במהלך הימים האחרונים התנהל מו"מ בין Cal לבין אבי מלכה, שבמהלכו הסכמנו להעביר כסף לטובת תשלום שכר לעובדי הקבוצה. ביקשנו לוודא כי הסכום יועבר לטובת העובדים ולא לטובת מטרות אחרות, וכן, כי הסדר זה יקבל את ברכת בית המשפט לצורך הבטחת יישומו. גם היום, כאשר פנתה אלינו עוה"ד ליזה חדש, המייצגת את העובדים, הגבנו באותו האופן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker