רונן ברגמן משיב מלחמה: תובע 4 מיליון שקל מניסים משעל ומיכאל בר-זהר

ברגמן הגיש תביעה שכנגד וכתב הגנה במענה לתביעה בסך מיליון שקל שהגישו נגדו משעל ובר-זהר באוגוסט, בטענה ללשון הרע. לטענתו, בספרם "המוסד - המבצעים הגדולים" השניים הפרו הסכם וביצעו גניבה ספרותית

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

העיתונאי רונן ברגמן תובע 4.1 מיליון שקל מהעיתונאי ניסים משעל ומפרופ' מיכאל בר-זהר בטענה להעתקה, הפרת הסכם ולשון הרע. ברגמן טוען כי השניים ביצעו גניבה ספרותית והעתיקו חלקים, "לרבות מלה במלה", בספרם "המוסד - המבצעים הגדולים". ברגמן הגיש תביעה שכנגד וכתב הגנה במענה לתביעה בסך מיליון שקל שהגישו נגדו משעל ובר-זהר באוגוסט, בטענה ללשון הרע.

ב-2010 הוציאו משעל ובר-זהר את הספר בהוצאות ידיעות ספרים. עם יציאת הספר לאור טען ברגמן כי חלקים נרחבים ממנו נלקחו מפרסומים שלו מהעבר. בכתב התביעה הנוכחי טוען ברגמן כי "לפחות שליש מהספר מועתק מתוך פרסומיו", ומוסיף כי "ההעתקה בוצעה בין בדרך של העתקת מלה במלה ממש, ובין בדרך של העתקת מלה במלה על ידי תרגום מפרסומיו של ברגמן שבשפות זרות לעברית", ובדרכים נוספות, כמו למשל, העתקת שמות בדויים שברגמן עצמו המציא.

כתבות נוספות בתאתר TheMarker:

שכר הדירה גבוה, שכר הלימוד חונק: אז מה רוצים הסטודנטים הישראלים?

לפיד: "היום מתחיל הצעד הראשון בניתוק הפוליטיקה מהחברות הממשלתיות"

רונן ברגמןצילום: ניר כפרי

בתביעה שהגישו השניים מוקדם יותר השנה נכתב כי הם "לקחו אחריות מלאה ופעלו מיידית לתיקון הטעות הטכנית של השמטת הביבליוגרפיה, והגיעו להסכם פשרה שבו שילמו לברגמן סכום כסף גדול (150 אלף שקל), ובהתאם הוציאו מהדורה מתוקנת הכוללת ביבליוגרפיה מסודרת שבה גם רשימת המקורות שנלקחו ממנו".

בתביעה שהגישו השניים הם טענו כי ברגמן הכפיש את שמם בקרב הוצאות ספרים ומו"לים בעולם שהיו אמורים להוציא את המהדורה הבינלאומית. לטענתם, בהסכם הפשרה נקבע כי יימנעו מהפצת ספרם בחו"ל במשך שנתיים, אך לאחר שתוקף ההסכם פג, מנע ברגמן את פרסום ספרם בחו"ל באמצעות הכפשתם.

אלא שברגמן טוען כי הסכם הפשרה לא היה תחום בזמן בנוגע להוצאת הספר בחו"ל, וכי במהדורה שהוציאו השניים יש חלקים נרחבים מתוך פרסומים קודמים שלו - זאת, לטענתו, מבלי שעמדו בתנאי הפשרה לגבי פרסום הקרדיט שסוכם שיינתן לו. ברגמן גם טוען ללשון הרע בטענה כי השניים הכפישו את שמו באמצעות הודעות לעיתונות, שבהן נטען כי הוא "סוחט" את משעל ובר-זהר.

עו"ד גיל בר-זהר, בא כוחם של ניסים משעל ומיכאל בר-זהר: "מדובר בתביעת שווא מופרכת הממחזרת טענות שכבר נדחו בעבר. והכל במטרה ליצור משקל נגד מלאכותי לתביעה האמיתית והיא תביעתם של בר-זהר ומשעל נגד ברגמן. אכן הנייר סובל הכל, ונראה כי במקרה זה הוא סובל רבות. האמת, כמו גם אמינותו של ברגמן, תתברר עד מהרה בבית המשפט".

את ברגמן מייצגים עוה"ד אבי אורדו ועדן שריד ואת משעל ובר-זהר מייצג עו"ד גיל בר-זהר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker