יש לרונן על מה להתלונן: המדינה השקיעה 5 מיליון ש' בקמפיין לעידוד הצבעה

לפי דו''ח של 'יפעת בקרת פרסום, המשרד, באמצעות לפ"ם, השקיע לקראת הבחירות המקומיות ב-2008 900 אלף שקל בלבד ■ במשרד עצמו דיווחו בדיון בכנסת כי ישקיעו בסך הכל 10 מיליון שקל בקמפיין לעידוד הצבעה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

משרד הפנים השקיע עד כה תקציב של כ-5 מיליון שקל לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו ביום שלישי. זהו סכום הגבוה ביותר מפי חמישה מהיקף התקציב שהושקע בפרסום בבחירות המקומיות הקודמות ב-2008. המשרד יצא בקמפיין פרסום נרחב בכיכובו של "רונן המתלונן".

לפי דו''ח של 'יפעת בקרת פרסום, המשרד, באמצעות לפ"ם, השקיע לקראת הבחירות המקומיות ב-2008 900 אלף שקל בלבד. במשרד עצמו דיווחו בדיון בכנסת כי ישקיעו בסך הכל 10 מיליון שקל בקמפיין לעידוד הצבעה.

המשרד גם הקדיש הפעם משאבים גבוהים הרבה יותר לזירת הדיגיטל. לפי הנתונים, המשרד השקיע 1.7 מיליון שקל בדיגיטל - לעומת רק 365 אלף שקל בקמפיין ב-2008. בבחירות הקודמות המשרד לא השקיע כלל בטלוויזיה, ואילו הפעם רוב הכסף נותב לקמפיינים בטלוויזיה - בהיקף של 2.7 מיליון שקל.

הרדיו והפרינט שמרו על היקף תקציבים דומה, עם עלייה קטנה. הרדיו רשם תקציבים בהיקף של 390 מיליון שקל, ואילו לעיתונות המודפסת הופנו תקציבים בהיקף של 280 מיליון שקל.

במשך השנים חלה ירידה עקבית בשיעור ההצבעה בבחירות המקומיות. בעוד ב-1965 הגיע שיעור ההצבעה ל-82.7%, עד ל-1993 הוא הגיע ל-56.3% בלבד. ב-2003 נרשם שפל של 49.3% בשיעור ההצבעה ואילו בבחירות ב-2008 עלה מעט שיעור ההצבעה ל-51.8%. באותה שנה, אחת הערים עם שיעור ההצבעה הנמוך ביותר היתה תל אביב עם 35.5% בלבד.

"הפרדת מועד הבחירות הארציות מהמקומיות וביטול יום השבתון ביום הבחירות המקומיות, הורידו את שיעור ההצבעה בבחירות המקומיות. מכיוון שאחוזי ההצבעה בקרב הצעירים נמוכים אף יותר, עלתה לשכת הפרסום הממשלתית בווליום גבוה מבעבר ובפרסומת משעשעת בכיכובו של דב נבון ("רונן המתלונן") על מנת לפנות לקהל זה", אומר נתי יעקובי, מנכ''ל יפעת בקרת פרסום.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker