עיתון "מעריב" עוזב את בית מעריב

העיתון שכר משרדים במגדל רובינשטיין הסמוך השוכן בצומת מעריב, ואליו יעברו מחלקות הסחר, שירות הלקוחות והמנויים ■ שאר עובדי מערכת העיתון למשרדי החברה במלחה בירושלים

נתי טוקר
נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר
נתי טוקר

עיתון "מעריב", תחת בעלותו של שלמה בן צבי, יעזוב את בית מעריב ההיסטורי שנמצא כיום בבעלות חברת הכשרת הישוב. העיתון שכר משרדים במגדל רובינשטיין הסמוך השוכן בצומת מעריב, ואליו יעברו מחלקות הסחר, שירות הלקוחות והמנויים.

שאר מערכת העיתון, כולל העיתונאים, העורכים, מחלקת העיצוב וההנהלה, יעברו למשרדי החברה במלחה בירושלים - שם נמצאת גם מערכת העיתון "מקור ראשון" שבבעלות בן צבי.

בעלי העיתון יזם את העברת העיתון כבר עם רכישת העיתון, אך לא יכול היה להוציא את המהלך אל הפועל בין השאר לאור הסכמים קיבוציים שמנעו ממנו לבצע שינויים משמעותיים. כעת, לאחר שהגיע בחודשים האחרונים לסיכום עם העובדים, הוא מבצע את המעבר לירושלים. כבר כיום עובדים מירושלים מערכות המוספים "סופשבוע", "ערב שבת" ומערכת אתר NRG. המשמעות המעשית היא שמערכות שני העיתונים יישבו במיקום אחד, וזהו צעד נוסף למיזוג בין שני העיתונים.

בית "מעריב"צילום: עופר וקנין

ב"מעריב" הסבירו כי הבחירה לשכן את העיתון בבניין בצומת מעריב נעשתה "לכבודו של מייסד העיתון, עזריאל קרליבך, ומתוך הוקרה והערכה לבית מעריב המיתולוגי שבו פעל העיתון במשך שנים רבות". עוד מסרו מהעיתון כי "מצד אחד אנחנו מתחדשים ומסתכלים קדימה, אך כל העת מציצים מהחלון לרחוב קרליבך, המייסד, ולמיקום ההיסטורי, כדי לזכור את העבר המפואר והמסורת של העיתון".

בינתיים, עובדי "מעריב" קיבלו את שכרם ביום שישי, זאת לאחר עיכוב של יומיים. בעיתון הסבירו כי העיכוב נבע מבעיות טכניות, אך העובדים זעמו על כך שלא עודכנו מראש על העיכוב בשכר.

מעיתון מעריב נמסר: "צומת מעריב ועיתון מעריב שזורים זה בזה ויצרו אתוס בתל אביב. היה לנו חשוב להישאר בקרבת בית מעריב הנוסטלגי לזכר ימים עברו. שאר מחלקות מעריב נמצאות בתהליך של מעבר אל ירושלים, עיר הבירה של ישראל. אנו סבורים שראוי כי כלי תקשורת הדוגל באג'נדה ציונית יקבע את משכנו דווקא בעיר זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker