הקרן לידידות רוכשת מנויים ל"ידיעות אחרונות" בכמיליון דולר בשנה

לצד עסקות פרסום שעשויות להיות בין הצדדים, שבגינן מקודמת הקרן בעיתון, מתברר כי "ידיעות אחרונות" מרוויח גם מתקציבי הרווחה של הקרן ■ כחלק מפעילותה למען קשישים, רוכשת הקרן מינויים יומיים אך ורק ל"ידיעות" ולא לעיתונים אחרים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

הקרן לידידות רוכשת מינויים לעיתון "ידיעות אחרונות" בהיקף שמוערך בכמיליון דולר בשנה. הקרן מחלקת את עיתוני "ידיעות אחרונות" בלבד בכ-1,000 מועדונים לקשישים ברחבי הארץ. בין "ידיעות אחרונות" לקרן מתקיים גם שיתוף פעולה תוכני נרחב, אך הקשר המסחרי בין הצדדים לא גלוי לקוראים.

הקרן לידידות הוא ארגון פילנתרופי המגייס כספים מנוצרים אוונגליסטים בעולם, המיועדים למטרות רווחה בישראל והוא פועל בשיתוף עם משרדי ממשלה שונים. בראשות הקרן עומד הרב יחיאל אקשטיין. הקרן עצמה דיווחה כי עד כה תרמה יותר מ-1.5 מיליארד שקל למטרות רווחה בישראל.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הממשלה תדון ביום ראשון בהגדלת סמכויות הוד"לים

בנק ישראל: כאל ולאומי קארד הפרו את חוק איסור הלבנת הון

בית "ידיעות אחרונות", בתל אביבצילום: אריאל שליט

לצד הפעילות הפילנתרופית, הקרן ואקשטיין זוכים לחשיפה תקשורתית רחבה. עם חלק מכלי התקשורת מקיימת הקרן שיתופי פעולה, למשל עם התוכנית של אורלי וילנאי וגיא מרוז, ובכלי תקשורת נוספים הקרן נוהגת לרכוש תשדירי פרסום.

שיתוף הפעולה עם "ידיעות אחרונות" הוא משמעותי הרבה יותר. בין השאר, מפרסם "ידיעות" בשבועות האחרונים פרויקט ראיונות קצר עם מבוגרים, וכן שורה של אייטמים נוספים - כולם תחת הכותרת "להזדקן בכבוד". באייטמים מופיע בשורת הנושא הלוגו של הקרן לידידות לצד "ידיעות אחרונות".

כך, לפני כחודשיים, ביום בו נכנס לתוקף הקיצוץ בקצבאות הילדים, הופיעה כותרת ב"ידיעות אחרונות" בה נכתב כי "בעקבות הקיצוצים - הקרן לידידות תחלק מיליונים". גם באתר ynet במדור "מעורבות" מתפרסמות ידיעות קידום נרחבות על הקרן לידידות.

לצד עסקות פרסום שעשויות להיות בין הצדדים, שבגינן מקודמת הקרן בעיתון, כעת מתברר כי "ידיעות אחרונות" מרוויח גם מתקציבי הרווחה של הקרן. כחלק מפעילותה למען קשישים, רוכשת הקרן מינויים יומיים שמחולקים במועדוני קשישים בכמיליון דולר בשנה. הקרן רוכשת אך ורק את "ידיעות" ולא עיתונים אחרים. למרות הקשר המסחרי בין הצדדים, ב"ידיעות אחרונות" מתפרסמות הידיעות כידיעות מערכתיות לכל דבר, ללא גילוי נאות.

מהקרן לידידות נמסר בתגובה: "הקרן השיקה תכנית סיוע ארצית לקשישים בשם "בכבוד ובידידות". בין היתר, מסייעת הקרן בחלוקת כרטיסי מזון, תרופות, ציוד רפואי ובהפגת בדידות. כחלק מהתוכנית, ובמסגרת מחקר צרכים שביצעה הקרן, עלה כי נושא הבדידות הינו אתגר קשה העומד בפני קשישים רבים וכי מועדוני קשישים, בעלי תשתית טובה, פעילות וציוד איכותי, יכולים להוות פתרון מוצלח לבעיה זו בעבור רבים.

"על כן החליטה הקרן לפעול במהלך השנים הקרובות לשדרוג משמעותי של מועדוני הקשישים בישראל. כצעד ראשון התחילה הקרן לפני כארבעה חודשים בפיילוט שבמסגרתו נתרמים עיתונים לכ-1,000 מועדונים ברחבי הארץ".

בנוגע להיקף הכספי של רכישות העיתונים נמסר מהקרן כי "הקרן לא מוסרת נתונים כספיים". בנוגע לשאלה האם רכש העיתונים קשור גם לאופן סיקור הקרן בעיתון נמסר מהקרן כי "אין קשר בין תרומת הקרן וחבילות הסיוע לבין תכנים שמתפרסמים בתקשורת".

לא נמסרה תגובת "ידיעות אחרונות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker