פשרה: בניהו משך התביעה - שילוח לא יתנצל ויתרום לצה"ל 50 אלף שקל

שילוח הודה באחרונה בתצהיר כי הוא זה שהזמין את מודעות הפרסום בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" שכונו "מודעות הפוטש" - ובניהו הגיש תביעה נגד מקאן אריקסון בסך 2.5 מיליון שקל

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אחרי מאבק משפטי מתוקשר, דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו ויו"ר מקאן אריקסון, אילן שילוח הגיעו לפשרה: בניהו ימשוך את תביעת לשון הרע נגד שילוח, ואילו שילוח יתרום 50 אלף שקל ליחידה צבאית. ההסכם קיבל תוקף של פסק דין על ידי השופטת הילה גרסטל מבית המשפט המחוזי בלוד.

כתבות נוספות ב-TheMarker

שיכון ובינוי ביקשה - ועיריית ת"א הכפילה את גובה מעונות הסטודנטים

אבי בניהוצילום: מוטי מילרוד

לא מוצאים חניה? הסטארט אפ הישראלי Anagog יעזור

שילוח הודה באחרונה בתצהיר כי הוא זה שהזמין את מודעות הפרסום בעיתונים "ידיעות אחרונות" ו"הארץ" שכונו "מודעות הפוטש". במודעות, תחת הכותרת "הפוטש בקריה הצליח (כנראה)", נכתב כי "חברות גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו של (יואב) גלנט לרמטכ"ל".

בעקבות המודעה, הגיש בניהו הגיש תביעה נגד מקאן אריקסון בסך של 2.5 מיליון שקל, בטענה כי המודעות היו "מרושעות וזדוניות" והן הוציאו את דיבתו. במסגרת ההליכים המשפטיים הוגש גם תצהיר של שר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, שכתב כי קבוצת קצינים, בהם בניהו, "פעלה בהנחייתו ובהובלתו של הרמטכ"ל דאז אשכנזי ולהבנתי מתוך מטרה לסכל תהליך חוקי של מינוי רמטכ"ל לצה"ל... ולפגוע בסמכויות הדרג המדיני", ונטען כי בניהו דאג לכך שלעיתונאים מקורבים יועבר מידע שנועד לפגוע בשר הביטחון ובסביבתו.

הצדדים הגיעו בספטמבר להסכמה על הליך גישור, שמסתיים כיום בפשרה. לפי הסכם הפשרה, "מתוך הכרה בחשיבות סיום התיק ובשל הרצון לפעול לטובת מדינת ישראל בכלל ולטובת צה"ל ומפקדיו בפרט, יסתיימו ההליכים בתיק לשון הרע... באופן שהמחלקות העיקריות בין הצדדים לא יוכרעו בבית המשפט".

אילן שילוחצילום: עידו איז'ק

שילוח ומקאן אריקסון מבהירים בפשרה כי "לא היתה כל כוונה שישתמע מהמודעות שבניהו היה מעורב בכתיבת והפצת מסמך הרפז, כפי שאף נקבע על ידי מבקר המדינה בהמשך".

בהסכם הפשרה לא סוכם על התנצלות כלשהי ששילוח יפרסם, אך "מתוך אזרחות טובה וללא כל קשר לחילוקי הדעות בין הצדדים", יתרום שילוח 50 אלף שקל ליחידה צבאית תוך 30 יום מהיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום