מעבר מחלבת טרה לדרום פוגע בכושר הייצור שלה - ובמכירות

לדברי בכירים ברשתות שיווק, החוסרים במוצרי החברה בחנויות לא צפויים להיפתר בשבועות הקרובים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

המעבר למפעל החדש והמתוחכם שבפארק התעשייה נעם בנתיבות, היה אמור להכפיל את כושר הייצור של טרה. אך בינתיים גרם המעבר של יצרנית החלב שבבעלות החברה המרכזית למשקאות ‏(קוקה קולה ישראל‏) לקשיי ייצור וחוסרים במוצרים על המדפים. ברשתות השיווק אומרים כי החוסרים עשויים להימשך עד סוף השנה.

“יש מחסור חוצה קטגוריות במוצרי טרה, והם מעריכים שהוא יימשך עד סוף השנה”, נמסר מאחת מרשתות השיווק הגדולות. לדברי איל רביד, הבעלים של רשת השיווק ויקטורי, “מאז המעבר, טרה לא במשחק. הם לא מצליחים להתמודד עם מה שקורה בשוק וחסרים להם מוצרים. מכיוון שאין להם מוצרים הם גם לא מקיימים פעילויות לקידום מכירות, והמכירות שלהם יורדות בהתאם. קשה להם ורע להם והם מבואסים מכל המצב”. לפי הערכות, החברה המרכזית למשקאות השקיעה במפעל כ–500 מיליון שקל. בכיר בענף החלב מעריך כי קוקה קולה ישראל מפסידה כ–130 מיליון שקל בשנה על המחלבה החדשה.

השקת מותג הגבינה הצהובה החדשה של החברה תחת השם נעם נדחתה כמה פעמים מאז פסח האחרון, ולבסוף הוא הושק בתחילת יולי. לאחר ההשקה נוצרו חוסרים במותג הגבינה הצהובה, אך בטרה הסבירו כי המחסור נובע ממכירות מעבר לתחזית למוצרים החדשים, ושכתוצאה מכך אף החליטה להרחיב את ייצור הגבינה הצהובה.

מנתוני סטורנקסט עולה כי נתח השוק הכספי ‏(המכירות‏) של טרה בינואר עד אוגוסט ירד מ–9.9% ב–2012 ל–9% משוק החלב השנה.

טרה

מטרה נמסר בתגובה: “כפי שדווח באחרונה בכלי התקשורת, מחלבת טרה משלימה בימים אלה את המעבר למחלבת נעם שבנתיבות, שם היא מייצרת את כל מוצריה ללא חומרים משמרים ובטכנולוגיות חדישות. בהתאמה, לאור המורכבות שבמעבר, ייתכנו חוסרים בחלק מהמוצרים, שגם עליהם דווח בתקשורת, כמו גם על כוונת המחלבה להגדיל את פס הייצור במפעל החדש. בהינתן החוסרים בחלק מהמוצרים, יש ירידה זמנית בנתוני סטורנקסט. מחלבת טרה מקווה להשלים את כל היבטי המעבר בזמן הקרוב ולשוב ולספק לצרכניה את כל המוצרים בכמויות המבוקשות”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker