אילן בן דב מוכר את תפוז לקבוצת קו מנחה ב-4.3 מיליון שקל

פעילות האינטרנט של חברת תפוז נמכרה כחלק מהסדר החוב של חברת סאני

נתי טוקר

קבוצת קו מנחה דיווחה היום על רכישת פעילות האינטרנט של חברת תפוז, בהם אתר האינטרנט תפוז" ואתר הווידיאו "Flix", וכן את אחזקות תפוז (50.1%) מחברת הדף הראשון שלי. תמורת הרכישה תשלם קו מנחה 4.3 מיליון שקל.

החברה שבשליטת סאני של אילן בן דב, ערכה בחודשים האחרונים הליך התמחרות בין מוכרים שונים, וקיוותה להכניס כ-10 מיליון שקל ממכירת המניות. עם זאת, בעסקה זו נמכרה הפעילות בתחום האינטרנט ללא המניות. החברה נמכרה כחלק מהסדר החוב של חברת סאני. בידי החברה הבורסאית תפוז תישאר הפעילות של בניית האתרים

תפוז הוא אתר המתמחה בבלוגים ופורומים והגיע למקום הרביעי בנתוני ועדת המדרוג לאינטרנט עם חשיפה של 27.1%. האתר מפעיל גם את פליקס, הפועל בדומה למתכונת אתר Youtube, וכן את דף הבית הראשון שלי, אתר לילדים.

הכנסות אתר תפוז ירדו ב-34% ב-2012 והגיעו ל-11.1 מיליון שקל, לעומת 15.4 מיליון שקל ב-2011. במחצית הראשונה של 2013 רשם האתר הכנסות של 4.8 מיליון שקל, והגיע להפסד תפעולי של 1.9 מיליון שקל. העסקה תלויה עדיין באישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

קו מנחה, העוסקת בתחום המידע באינטרנט בעיקר בשוק ההון והוקמה ב-1981, מחזיקה גם באתר הכלכלי ביזפורטל ובאתר אייס, ומערכות מידע מהבורסה.

תפוז היה מראשוני אתרי האינטרנט בישראל והוקם ב-1996. החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של 13 מיליון שקל. קו מנחה יוצגה על ידי עורכי הדין ניר אורן ועדי בוקי ממשרד ראבד מגריזו בנקל, תפוז יוצגה על ידי עורכי הדין יוסי אברהם ויוסי רוזנבלום ממשרד יוסי אברהם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום