תנועת אומ"ץ למבקר: פעל לסיים כהונת יו"ר רשות השידור החודש

"נודע לנו כי גילת מתכוון להמשיך את תקופת כהונתו בתפקיד למרות שהקדנציה שלו מסתיימת בסוף חודש זה", נטען במכתב ששיגר יו"ר העמותה, אריה אבנרי, למבקר המדינה

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

האם כהונתו של יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, תסתיים כבר בשבוע הבא? במשרד התקשורת אמרו אתמול כי הם יבחנו את פנייתה של תנועת אומ"ץ, שבה נטען כי כהונתו של גילת אמורה להסתיים בסוף אוגוסט.

כהונתו של יו"ר גילת מוגבלת לשלוש שנים - אלא אם כן הממשלה מאריכה את כהונתו. גילת מונה לתפקיד יו"ר מליאת רשות השידור ביולי 2010. כחצי שנה לאחר מכן אישרה הממשלה מינוי חברי מליאה חדשים, ואישרה שוב את מינוי גילת ליו"ר – שמונה באמצעות כתב מינוי מנשיא המדינה.

בתנועת אומ"ץ סבורים כי גילת אמור לסיים את תפקידו כבר בסוף אוגוסט (בעמותה מציינים במכתב כי מונה באוגוסט 2010, בעוד שבפועל מונה חודש קודם). "נודע לנו כי גילת מתכוון להמשיך את תקופת כהונתו בתפקיד למרות שהקדנציה שלו מסתיימת בסוף חודש זה", נטען במכתב ששיגר יו"ר העמותה, אריה אבנרי, למבקר המדינה.

אמיר גילת, יו"ר רשות השידורצילום: אוליבייה פיטוסי

מנגד, גילת סבור כי במארס החלה קדנציה חדשה שלו כיו"ר יחד עם כלל חברי המליאה, ולכן כהונתו אמורה להסתיים רק במארס 2014. בעמותה סבורים כי זהו "הסבר דחוק", וביקשה ממבקר המדינה להתערב "לכיבוד כללי המינהל התקין ולהביא לסיום תפקידו של גילת לאלתר".

עוד כתבו בעמותה כי "גילת הוא היו"ר הראשון שמכהן בשכר מלא על פי חישוב של משכורת סגן שר (כ-41 אלף שקל בחודש ברוטו, נ"ט) ואין תימא אפוא שיש לו רצון להשתכר תקופה נוספת".

במשרד התקשורת, האמון על ביצוע חוק רשות השידור, מסרו אתמול: "משרד התקשורת יעביר התייחסותו המשפטית לגורמים הרלוונטיים ככל שיידרש".

גילת, לשעבר דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ספג באחרונה אש מכיוון חברי מליאת רשות השידור. חמישה חברי מליאה שיגרו לשר התקשרות גלעד ארדן מכתב שבו דרשו להדיח אותו יחד עם הנהלת הרשות. "לאורך כל הדרך התרענו בפני יו"ר הרשות, אשר מתוקף תפקידו מכהן גם כיו"ר הוועד המנהל, על הליקויים הנ"ל מתוך שכנוע כי הלה יגבה את טענותינו ויפעל גם הוא נגד התנהלות ההנהלה. לתדהמתנו, לא רק שלא זכינו לגיבוי כזה, אלא שלצערנו פעילותו של היו"ר חסמה פיקוח יעיל על ההנהלה", טענו החמישה.

מלשכת יו"ר רשות השידור נמסר בתגובה: "מדובר בגיבוב של דברים חסרי שחר שניתן להפריכם בקלות, בין היתר באמצעות כתב המינוי שניתן ליו"ר הרשות מנשיא המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker