חברי מליאת רשות השידור: "לפטר את היו"ר - מנע פיקוח יעיל"

חברי המליאה לשר התקשורת גלעד ארדן: "במשך כשנתיים התרענו בכל דרך אפשרית על ההתנהלות החמורה והכושלת של הנהלת הרשות"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חמשת חברי מליאת רשות השידור, שיצאו בקריאה לפני שלושה חודשים לשר התקשורת גלעד ארדן לסגור את רשות השידור ולפטר את ההנהלה, פנו היום במכתב חדש לשר התקשורת ובו הטילו חלק מהאשמה במצבה של הרשות ביו"ר אמיר גילת. במכתב חזרו חברי המליאה על הדרישה לפטר את ההנהלה ואת היו"ר, וכן לזרז את קבלת ההחלטות בנוגע לרשות.

חברי המליאה הדגישו במכתבם כי גם חוות דעת של המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, קראה להקפיא את הרפורמה ברשות שכן יש ספקות האם היא תביא להבראת הרשות.

כתבות נוספות באתר TheMarker

הכירו את איש העסקים החרדי שמנסה להשתלט על אי.די.בי

פצצה דמוגרפית // בלי תינוקות - כלכלת גרמניה בסכנה

אמיר גילת, יו"ר רשות השידורצילום: אוליבייה פיטוסי

"כחברים במליאת רשות השידור התרענו במשך כשנתיים בכל דרך אפשרית על ההתנהלות החמורה והכושלת של הנהלת הרשות כפי שאנו מחויבים מתוקף תפקידנו על פי חוק רשות השידור.

"התייחסנו בפירוט להעדר יכולות ניהול ומנהל תקין, ביזוי מוסדות השלטון, תרבות ארגונית ויחסי עבודה מחפירים, הפעלת לחצים ואיומים על בעלי תפקידים שונים ברשות לרבות חברים במליאה וחוסר יישום של החלטות המליאה מצד הנהלת הרשות", כתבו חברי המליאה.

הם התייחסו לגילת וכתבו כי "לאורך כל הדרך התרענו בפני יו"ר הרשות, אשר מתוקף תפקידו מכהן גם כיו"ר הוועד המנהל, ל הליקויים הנ"ל מתוך שכנוע כי הלה יגבה את טענותינו ויפעל גם הוא נגד התנהלות ההנהלה. לתדהמתנו, לא רק שלא זכינו לגיבוי כזה, אלא שלצערנו פעילותו של היו"ר חסמה פיקוח יעיל על ההנהלה". בין השאר המציינים את ההחלטה שהתקבלה לפרק לאחר שתי ישיבות בלבד את ועדת הפיקוח על יישום הרפורמה.

בתחילת החודש הוציאה המליאה בהובלת היו"ר הודעה נגד ההנהלה ובה נכתב כי המליאה "מוטרדת" ממצבה הניהולי של רשות השידור. מבחינת גילת זה שינוי מדיניות שכן עד עתה שיתף פעולה עם ההנהלה. "מבחינתנו, זה מעט מידי ומאוחר מידי. מען הסר ספק, אנו רואים בהנהלת וביו"ר רשות השידור כנושאים באחריות מלאה למצבה של הרשות".

חברי המליאה קוראים לשר לפטר מיידית את כל גומרי ההנהלה הבכירים ואת היו"ר ש"כשלו בתפקידם". לדבריהם, "לא יעלה על הדעת כי תכני השידור הציבורי וכספי הציבור ימשיכו להיות מנוהלים על ידי הנהלה ויו"ר שכשלו בצורה כה מובהקת, לו יום אחד נוסף". כמו כן, הם קראו לשר לזרז את קבלת ההחלטות בנוגע לעתידה של הרשות.

על המכתב חתמו ד"ר טלי איכנולד דביר, סגנית דקאן בית הספר אריסון למינהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה; ד"ר אורי ארבל גנץ, ראש בית הספר לחברה ולממשל במכללת בית ברל; יפעת זמיר, מנכ"לית עמותת כ"ן - כוח נשים; השופטת בדימוס ד"ר בלהה כהנא; ורו"ח חני פרי.

טרם נמסרה תגובת רשות השידור.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker