ארדן ולפיד מקפיאים את הרפורמה ברשות השידור; יגבשו שינויים דרמטיים

לפיד וארדן ינסו לגבש מתווה חדש לרפורמה שככל הנראה יכלול שינויים דרמטיים עד כדי מהלך של סגירה-פתיחה של הרשות ■ השרים: "קיים חשש כי יישום הסכם המימון אינו צפוי להביא להבראת רשות השידור"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

האם רשות השידור הולכת לקראת מהלך סגירה ופתיחה מחדש? שר התקשורת גלעד ארדן ושר האוצר יאיר לפיד הודיעו היום באופן רשמי לרשות השידור כי הרפורמה ברשות השידור נכנסת להקפאה במתכונת הנוכחית. המשמעות היא שהשרים ינסו כעת למצוא מתווה חדש לרפורמה שככל הנראה יכלול שינויים דרמטיים עד כדי מהלך של סגירה-פתיחה של הרשות, בעיקר של ערוץ 1.

הסכם הרפורמה ברשות השידור, שהתעכב במשך שנים ונחתם סופית בימים האחרונים על ידי הנהלת רשות השידור, כולל השקעה של 770 מיליון שקל בטכנולוגיות ובמהלך של פרישת כ-700 עובדים. הרשות תפנה נדל"ן שבבעלותה, ותעבור למבנה חדש באזור המרכז.

כתבות נוספות באתר TheMarker:

הממשלה אישרה את רפורמת הפרגולה: "צוואר הבקבוק ישתחרר"

זיסר הפסיד להפועלים: ביהמ"ש החליט כי הבנק יכול לממש את השיעבודים

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: אורן נחשון

ואולם במשרדי הממשלה הביעו אי אמון בהנהלת רשות השידור הנוכחית, בין השאר לאור דו"חות ביקורתיים הן של מבקר המדינה והן של היועץ המשפטי לממשלה. בעקבות זאת, בשבועות האחרונים נידונו במשרדי האוצר והתקשורת דרכים שונות לעצור את מתווה הרפורמה.

כאמור, ארדן ולפיד שיגרו ליו"ר הרשות אמיר גילת ולמנכ"ל יוני בן מנחם הודעה לפיה יושהה יישום הסכם המימון שהושג עם רשות השידור. במכתב ציינו השרים ארדן ולפיד כי הם מבקשים "לבחון את מתווה הרפורמה הראוי ברשות השידור והנכון בעבור כלל אזרחי המדינה, ובשל כך הורו על השהיית ההסכם וביקשו מהדרגים המקצועיים במשרדיהם לבחון חלופות נוספות לשיפור השידור הציבורי בישראל". בנימוקי השרים נכתב כי "ההחלטה התקבלה על ידי השרים על רקע החשש כי יישום הסכם המימון במתכונתו הנוכחית אינו צפוי להביא להבראתה של רשות השידור".

ההחלטה של שני השרים עלולה להצית אש ברשות השידור, והעובדים צפויים לצאת למאבק. גם אגודות העיתונאים של רשות השידור איימו לא פעם כי יגישו עתירה לבג"צ אם המדינה תחזור בה מהסכם הרפורמה של רשות השידור.

ח"כ נחמן שי מסר בתגובה כי ״הממשלה משתעשעת ברשות השידור ובשידור הציבורי. היא משחקת באש. במציאות שבה השידור המסחרי השתלט על סדר היום הציבורי, יש לעודד שידור ציבורי פלורליסטי ואיכותי. התאבון הגדול של הממשלה מביא אותה להחלטה קלוקלת; תתקנו את רשות השידור, תשנו אותה אך בשום מקרה אין לשפוך את המים עם התינוק".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker