רשות השידור הסירה תשדיר של "ידיעות" שתקף את שרה נתניהו

בראיון עצמו אומר בן ארצי בין היתר כי "יש באחותי שרה משהו לא צנוע" ■ מרשות השידור נמסר: "חובה לקבל מאדם אישור לשידור שמו בפרסומת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רשות השידור הורתה להסיר משידור פרסומות לעיתון "ידיעות אחרונות" בה קודם ראיון עם חגי בן ארצי, אחיה של שרה נתניהו, שיתפרסם השבוע במוסף "7 ימים". בתשדיר נאמר כי בן ארצי מדבר על "היחסים הטעונים עם שרה", וכלל גם ציטוט שלפיו "יש באחותי משהו לא צנוע".

התשדיר של "ידיעות אחרונות" שודר בכל שעות הבוקר, אך בשעות הצהריים הודיעה רשות השידור ל"ידיעות אחרונות" כי התשדיר יירד מהאוויר. הידיעה בנושא פורסמה לראשונה הערב בערוץ 10 על ידי מתן חודורוב.

את המכתב ל"ידיעות אחרונות" שיגרה עידית עירון, מנהלת קשרי לקוחות בשפ"מ - המשווקת את הפרסומות לתחנות הרדיו של רשות השידור. "אנו נאלצים להוריד משידור את התשדיר המדבר על שרה נתניהו, בהוראת הלשכה המשפטית של רשות השידור", כתבה שמעוני. "אנו נשדר את 3 התשדירים האחרים. אם ברצונכם לתקן, אפשר אולי לומר שבן ארצי מדבר על חייו האישיים או משהו כזה".

בין "ידיעות אחרונות" לרשות השידור קיימת עסקה קבועה שבה עולים בימי חמישי ושישי פרסומות עם קידום למוספי סוף השבוע. עד כה מעולם לא נפסל תשדיר מסיבה כלשהי. ההערכות ב"ידיעות" הם כי גורם כלשהו הקשור למשפחת נתניהו האזין לתשדיר והעביר הוראה לרשות השידור להסירו.

השער של "ידיעות אחרונות"

בראיון עצמו אומר בן ארצי בין היתר כי "יש באחותי שרה משהו לא צנוע, ראוותני ואפילו הייתי אומר ההפך מסגפני, משהו בזבזני. אני חושב שזה גרם עגמת נפש רבה לאבא שלי".

ביטול התשדיר נגד נתניהו ממחיש את הקשר הפוליטי ההדוק בין הנהלת רשות השידור לבין לשכת ראש הממשלה. קשרים אלה כבר עלו לסדר היום לא פעם לאחר התערבויות שהתגלו בתוכן ברשת ב' ובערוץ 1 לטובת משפחת נתניהו. מנגד, "ידיעות אחרונות" מואשם בסיקור עקבי שמפלה לרעה את משפחת נתניהו, ובתמיכה ביריבים פוליטיים שלו, כמו אהוד אולמרט ויאיר לפיד.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "לשכת ראש הממשלה לא ידיעה על החלטת מנהל הרדיו לפסול את התשדיר ולא היתה מעורבת בעניין בצורה ישירה או עקיפה. רשות השידור פועלת על פי כללי פרסומת מוכרים וידועים ועל-פי ייעוץ משפטי. תשדירי פרסומת שאינם עומדים בקריטריונים אלה נפסלים לשידור.

"אין זו הפעם הראשונה שרשות השידור פוסלת תשדירי פרסומת ברדיו, גם בעבר נפסלו תשדירי פרסומת העוסקים באנשים ספציפיים אשר לא הסכימו כי תשודר פרסומת המזכירה את שמם. גם במקרה דנן, פעל מנהל הרדיו על פי כללי הפרסומת וחוות דעת משפטית ספציפית. חוות הדעת המשפטית הועברה לזכיין הפרסומות ברדיו, חברת שפ"ם, אשר הודיעה על כך לעיתון 'ידיעות אחרונות'".

מלשכת ראש הממשלה נמסר לערוץ 10: "איש בלשכת ראש הממשלה לא פנה לרשות השידור ולא קיבל מרשות השידור כל פנייה בהקשר לשינוי בתשדיר הפרסומת האמור".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker