ארדן יאשר הקמת שני ערוצי חדשות שיופעלו ע"י HOT ו-yes

כחלק מהשינויים הרגולטוריים בענף - החבילה הצרה, הסדרת השוק הסיטונאי והרחבת מערך עידן פלוס - שר התקשורת החליט להעניק לשתי החברות את ההקלה בחוק ולאפשר להן להקים חברת חדשות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

שר התקשורת, גלעד ארדן, יעלה מחר בוועדת הכלכלה הצעה לאפשר הקמה של שתי חברות חדשות נוספות בישראל, שיופעלו על ידי HOT ו-yes - כל אחת בנפרד. ההצעה תעלה מחר במסגרת הדיון בנוגע להרחבת מערך עידן פלוס ל-18 ערוצים. מהלך כזה, לפי ארדן, עשוי גם להעניק פתרון לסוגיית החדשות המקומיות.

לחברות הכבלים והלוויין נאסר על פי החוק להקים עד עתה ערוץ חדשות שיהיה בבעלותן. HOT הביעה בעבר התעניינות להקים חברת חדשות, ואילו yes הציגה בפני ארדן דרישה כזו בחודש האחרון.

כחלק מהשינויים הרגולטוריים בענף - החבילה הצרה, הסדרת השוק הסיטונאי והרחבת מערך עידן פלוס - שר התקשורת החליט להעניק לשתי החברות את ההקלה בחוק ולאפשר להן להקים חברת חדשות.

השר להגנת העורף, גלעד ארדןצילום: מיכל פתאל

מבחינת ארדן, הנושא גם עשוי לפתור את בעיית החדשות המקומיות, שפעילותן תמומן מעתה ואילך באמצעות תקציב ערוצי החדשות של הכבלים והלוויין. עם זאת, מדובר על פתרון ארוך טווח עד להקמת הערוצים החדשים, ואילו החדשות המקומיות אמורות להיסגר כבר בסוף החודש.

בפייסבוק הוא כינה את אישור ההקמה של שתי חברות חדשות כ"מהלך דרמטי". ארדן כתב כי "חלק גדול מהטאלנטים בתקשורת די דומים זה לזה. גם הטון המוביל הוא לעיתים קרובות מונוטוני. עם כניסתי למשרד התקשורת הבהרתי לאנשי משרדי שהרצון שלי הוא להגביר את התחרות ולהביא לשיח הציבורי קולות חדשים ודעות חדשות. אנחנו חיים במדינה שיש בה יותר מדי קהלים שמודרים מהשיח התקשורתי. כשר התקשורת חשוב לי לייצר יותר פלורליזם ויותר מגוון על המסך".

ארדן הוסיף כי המהלך הזה יביא לפתרון לעובדי החדשות המקומיות. "אתם ממשיכים לעבוד ולהביא את קולה של הפריפריה, כי יחד עם הזכות לשדר חדשות, לכבלים וללווין תהיה גם החובה (שבעיני היא זכות), להבטיח את המשך פעילות החדשות המקומיות באופן קבוע, ולשלבן ברצועות שידור מהפריפריה בחברות החדשות שיקימו. כתבי הצפון והדרום של חברות החדשות הקיימות עושים עבודה חשובה, אבל זה לא מספיק לסיקור הפריפריה. צריך גם חדשות מקומיות", כתב ארדן.

עוד טען ארדן כי הקמת שתי חברות החדשות תהווה "סיוע למעמד העיתונאי שנשחק בגלל מצבם של כלי תקשורת מסורתיים. עכשיו כשהתחרות תוביל לגיוסים חדשים, גם המצב הזה ישתנה לטובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker