הקרב ברשות השנייה: "היו"ר ביטל דיון במועצה כי ראה שאין לו רוב" - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הקרב ברשות השנייה: "היו"ר ביטל דיון במועצה כי ראה שאין לו רוב"

המאבק הוא סביב אישור ההפקות של הרשות השנייה בהיקף של כ-3 מיליון שקל, שיופנו השנה לפרויקטים על נשים ערביות, אתיופיות וחרדיות

תגובות

הטענות נגד יו"ר הרשות השנייה להתנהלות בלתי תקינה נמשכות: אחרי שכמה חברי מועצה פנו למבקר המדינה ולשר התקשורת נגד היו"ר אילן אבישר בטענה כי "נוהג בגוף הציבורי שכולנו שותפים לו ובהחלטותיו בזלזול מחפיר ועושה בו כרצונו ללא מורא וללא רתיעה", יצא קצפם של חברי המועצה נגד התנהלותו של אבישר בישיבת המועצה האחרונה.

המאבק הוא סביב אישור ההפקות של הרשות השנייה. בפברואר אישרה הוועדה לפיתוח תקשורתי בראשות ד"ר מירב אלוש-לברון חלק מתקציבי ההפקות של הרשות, בהיקף של כ-3 מיליון שקל, שיופנו השנה לפרויקטים על נשים ערביות, אתיופיות וחרדיות.

אבישר אשר מתנגד להחלטה זו, עיכב בניגוד לעמדת הדרג המקצועי ברשות, את אישור הפרוטוקול כמה חודשים - וזה אושר רק בשבוע שעבר.

דודו בכר

אתמול היתה אמורה מועצת הרשות השנייה לדון מחדש בנושא תקציב ההפקות והנושא היה על סדר היום. אלא שלטענת חברי המועצה, לאחר שאבישר הבין כי אין לו רוב לשינוי ההחלטה, הוא החליט לסיים את הישיבה ללא דיון בנושא.

חברות המועצה שהשתפו בדיון היו יו"ר הוועדה ד"ר מירב אלוש לברון, ד"ר דליה זליקוביץ, רונית אנטלר ומרה מרו-סנבטה. לטענת אלוש-לברון, אבישר דחה את הדיון בנושא לסוף הישיבה, לאחר שראה כי אין רוב לעמדתו.

"התקוממנו על דילוג מכוון זה והמשכנו להמתין על אף שהיה ברור כי אבישר מנסה למשוך את הדיון, כי הבין שבאופן בלתי צפוי מבחינתו אין בידו רוב כדי להביא לביטול ההמלצות של הוועדה", אומרת אלוש-לברון.

לדבריה, "בסופה של הישיבה ביטל אבישר את הדיון בנושא ופיזר את המועצה לפני תום מועד הישיבה, כי הבין שהצבעה על התקציב תגרום לאישורו מחדש. שוב נוהג אבישר במועצה כאילו מדובר בעסק פרטי שלו תוך שהוא מזלזל במנהל תקין. אין ספק בכלל שניהול ישיבת המועצה הערב באופן הלקוי הזה מצטרף לשרשרת האירועים העגומים סביב תקציב ההפקות של הרשות השנייה".

דיון בסימן שאלה

בכל מקרה, בשלב זה פרוטוקול הוועדה אושר והרשות אמורה להוציא לדרך מכרזים בנושא. אבישר עצמו אומר כי יודיע בהמשך האם יקיים דיון נוסף בסוגיה במועצה.

"אני מתקשה להאמין שאחרי הפארסה של הערב הזה יבקש אבישר לקיים שוב דיון נגד המלצות הוועדה" אמרה אלוש-לברון, והוסיפה כי "אם כך יקרה תינזק באופן עמוק תדמיתה של המועצה וחבל. נמשיך לעודד יצירה נשית רב תרבותית וזאת במקביל לטיפוחם של יתר הנושאים שהרשות השנייה מחויבת להם כמו תרבות וזהות יהודית, זהויות ישראליות, מורשת ומסורת קהילות ועוד".

"הוועדה בראשותי שמה לה למטרה מיומה הראשון לקדם את הייצוגים והנוכחות על המסך של קבוצות מיעוט, פריפריה ונשים מתת קבוצות בחברה הישראלית, ערבים, מזרחים ומזרחיות, חרדים ודתיים וכל מי שאינו נמנה עם ההגמוניה הישראלית אשר זוכה ממילא ליתר ייצוג", הדגישה אלוש-לברון.

אבישר מסר בתגובה כי "הדיון בנושא נדחה מכיוון שמי שנותר במועצה היו שלוש חברות הוועדה שקיבלו את ההחלטה, ועוד חברת מועצה שהביעה את תמיכה בהחלטה זו. החברים שביקשו לקיים דיון בנושא הזה לא היו, כך שלא היה טעם לקיים דיון בעניין".

בנוגע לדחיית הנושא לסוף סדר היום טוען אבישר כי "היה סעיף אחר שהיה אמור להיות לפניו, וקודם דיברנו עליו. התכוונתי שאחרי זה נדון בנושא ההפקות, אבל החברים שרצו את הדיון הזה נאלצו לעזוב, ואז זה לא נקרא דיון. בימים הקרובים אקבל החלטה אם להעלות את הדיון שוב לסדר היום במועצה".
 תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם