הוכרז סכסוך עבודה ב"מעריב": "ההנהלה פוגעת בזכויות העובדים"

בוועד העיתון מציינים כי כלל עובדי מעריב הועברו לחברה אחרת ללא כל הודעה מראש, ובכוונת החברה להעביר מחלקות שלמות לירושלים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אחרי נכונות הפרישה מצרון של כ-150 עובדים והכוונה לפטר עובדים נוספים, ארגון העיתונאים הכריז היום על סכסוך עבודה בעיתון "מעריב" ונערך לביצוע עיצומים. לטענת העובדים, "ההנהלה המשיכה לבצע באופן חד צדדי מהלכים רבים שפוגעים בזכויותיהם של העובדים".

כך למשל, בוועד העיתון מציינים כי כלל עובדי מעריב הועברו לחברה אחרת ללא כל הודעה מראש, ובכוונת החברה להעביר מחלקות שלמות לירושלים. עוד טוענים בוועד כי "בימים האחרונים ההנהלה מפעילה ההנהלה לחצים על עובדים לפרוש נגד רצונם ואף הושמעו איומים בפיטורים".

הפגנה מול בית מעריבצילום: דודו בכר

כמו כן, בוועד מוחים על כך שעשרות פרילנסרים בעיתון עדיין לא קיבלו את משכורות חודש מרץ ומשכורות קודמות, וההנחה דורשת להאריך את שעות המשמרות של גרפיקאיות.

לפי הוועד, "מהלכים אלה נעשים כשבמקביל מעלים את שכרם של מספר מצומצם של עובדים, ומפרסמים מודעות דרושים לעובדים חדשים במקום העובדים הוותיקים המפוטרים".

במכתב ששלח הוועד לעובדים בסוף השבוע נכתב: "לא כך מתנהגת הנהלה שמכבדת את עובדיה ואת זכותם להתאגד ולשמור על זכויותיהם. אופן ההתנהגות של ההנהלה נראה יותר ככזה של מי שמתכננת למחוק את זכויות העובדים, את התחייבויותיה במסגרת ההסכם הקיבוצי, ואת העבודה המאורגנת במעריב-מקור ראשון.

"פניות אינספור - בכתב, בעל פה ובישיבות, על ידי הוועד, הארגון, ההסתדרות ועורכי דיננו - כולן העלו חרס. ההנהלה מסרבת לשתף עמנו פעולה, ומשתמשת בשיטת הסלאמי ובניסיונות הפרד ומשול כדי לפגוע בכל סקטור בנפרד ולשחוק את הערבות ההדדית בינינו ואת הזכויות הבסיסיות של העובדים".

ממעריב נמסר: "המהלכים שבוצעו ועומדים על הפרק נידונו במו"מ ארוך ומתמשך עם ההסתדרות וועדי העובדים של החברה ובשקיפות מלאה לרבות מעבר חלקים של העיתון לירושלים. הנהלת מעריב עושה כל שביכולתה כדי לדאוג להמשך קיומה של העיתון ולהיות מקום תעסוקה יציב ובטוח לעובדיה וכך היא תמשיך לעשות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום