"יש לבדוק אם שי גולדן בדה זהות בטוויטר והפיץ שקרים"

חברת מועצת הרשות ביקשה לבדוק אם גולדן ניהל חשבון טוויטר תחת השם "נועה מלמד" שבו, לפי כתבה ב"העין השביעית", הטיח כינויים מעליבים ובוטים בדמויות שונות; רשת: "עיסוקם או אי עיסוקם של עובדי רשת אינם קשורים לרשת"

נתי טוקר
נתי טוקר

חברת מועצת הרשות השנייה, מירב אלוש-לברון, פנתה ליועצת המשפטית של הרשות השנייה, הילה שמיר, בדרישה לחקור האם מנהל מחלקת האקטואליה של זכיינית ערוץ 2 רשת, שי גולדן, ניהל חשבון טוויטר בזהות בדויה, שבאמצעותו, לפי כתבה ב"העין השביעית", הטיח כינויים מעליבים ובוטים בדמויות שונות.

אלוש-לברון כתבה את המכתב בעקבות כתבה שהתפרסמה באתר "העין השביעית", שעסקה בחשבון הטוויטר שנפתח לפני שלוש שנים תחת השם Melamed Noa. לפי הכתבה, הציוצים הרבו להחמיא לגולדן, ומנגד מתחו ביקורת על דמויות שונות - בהתאם לעמדותיו המוצהרות של גולדן.

"מכתבת תחקיר זו עולה חשד לפיו עורך התחקירים של רשת מר שי גולדן השתמש לכאורה בזהות בדויה תחת השם: 'נועה מלמד', במשך שלוש השנים האחרונות", כתבה אלוש-לברון. "זהו המקום להדגיש כי לאחר בקשת תגובה ממר גולדן על ידי העין השביעית נמחקו באופן מוזר 10 דקות לאחר מכן מספר ציוצים פוגעים במיוחד מהחשבון של 'נועה מלמד'... מתוך התחקיר עולים צירופי מקרים רבים מידי הקושרים לכאורה את גולדן עם התחזות לנועה מלמד".

שי גולדןצילום: תומר אפלבאום

אלוש-לברון ביקשה מהיועצת המשפטית של הרשות השנייה לבצע "בירור מיידי ודחוף, שכן אם אכן כפי שעולה בהיגיון רב מן הכתבה מר גולדן הוא העומד מאחורי נועה מלמד הרי שלא ראוי כי גולדן יישאר בתפקידו ברשת אף לא יום אחד נוסף... היעלה על הדעת שנושא תפקיד כה חשוב המקיים זיקה עמוקה לשאלות של אתיקה, מציאת האמת וחקר האמת, גילוי וחשיפה למען ציבור הצופים - יעסוק כפי שלכאורה עולה מן הכתבה בהטלת רפש בבני אדם תוך הסתתרות והעמדת פנים?".

עוד כתבה אלוש-לברון כי "על רקע פרשת עמנואל רוזן וספיחיה, חשוב מאוד כי נהיה עם יד על הדופק בכל הקשור לאתיקה עיתונאית ולשמירה על סביבת עבודה נקייה. עלינו כרשות שנייה המפקחת על גופי השידור מוטלת החובה להבטיח כי תישמר האתיקה הזו בגופי השידור. תחקיר זה אם יש בו אכן כדי לקשור את נועה מלמד עם מר גולדן פוגע מניה וביה במעמדו של גוף השידור, ואף עלול לפגוע באמון הציבור בעבודתו. בדיקה של הנושא חשובה אפוא אף למען השמירה על זהות ארגונית מכובדת ונקייה של הזכיינית".

אלוש-לברון הוסיפה כי "ללא ספק, בירור משמעתי וחקירה מיידית הינם הכרחיים אף מן הטעם האחר של הסרת כל רבב ממר גולדן אם חלילה מדובר בטעות. אדרבא, ייבדק העניין ותוסר העננה מעל מר גולדן".

גולדן ביקש להפנות את בקשת התגובה לרשת. מרשת נמסר: "עיסוקם או אי עיסוקם של עובדי רשת ברשתות החברתיות למיניהן, מחוץ לשעות העבודה, אינם קשורים לרשת או לתפקידם ברשת - בין אם נעשו או לא".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ