ארדן נסוג: "לא מתכוון להתערב ברפורמה ברשות השידור"

אריה גולן מרשת ב' לשר ארדן: "אתה עוצר את הסוסים. הרפורמה עמדה להיחתם סופית" ■ ארדן: "המכתב שלי לא עוצר את המו"מ ואם תיחתם הרפורמה ניתן יהיה לבצע אותה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אחרי שהצהיר כי יערוך "בחינה מחודשת" לרפורמה ברשות השידור, שר התקשורת גלעד ארדן עושה צעד אחורה: רשות השידור עומדת לחתום ממש בימים הקרובים על הסכם סופי למימוש הרפורמה, והיא צפויה להיכנס לתוקף ב-1 ליוני. ארדן עצמו הצהיר הבוקר כי אינו מתכוון להתערב ברפורמה.

ארדן שיגר ביום שני מכתב לראשי רשות השידור, ולאחר מכן העלה את המכתב גם לפייסבוק. במכתב הבהיר כי הרפורמה עדיין לא נכנסה לתוקף, וכן אמר, "בכוונתי להעמיד את הרפורמה, על היבטיה השונים, לבחינה מחודשת".

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: אורן נחשון

למרות דברים אלה, מאחורי הקלעים ברשות השידור ובאגודת העיתונאים, בהבנות עם משרד האוצר, ממשיכים לערוך סיכומים אחרונים לגבי הרפורמה, ובכוונתם לחתום על הסכם סופי בימים הקרובים. לפי מקורות ברשות, החתימה תיעשה בתיאום עם שר התקשורת והוא לא מתכוון למנוע את יישום הרפורמה.

עוצר את הסוסים

ארדן עצמו עלה לשידור היום ברשת ב' של קול ישראל והצהיר כי אין בכוונתו למנוע את יישום הרפורמה. המראיין, אריה גולן, שאל אל ארדן: "אתה עוצר את הסוסים. הרפורמה עמדה להיחתם סופית, ואתה אומר 'אני עכשיו באתי ורוצה לבחון את כל ההיבטים'. העניין הזה נבחן שנים. אתה מסתמך על הצפייה בטלוויזיה, שאין לה רייטינג גבוה, אבל אתה שוכח את קול ישראל ואת תחנות הרדיו, שיש להן האזנה יוצאת מכן הכלל. אתה עוצר את הסוסים ותוקע את הרפורמה, וזה יכול להוביל לקריסתה של רשות השידור".

ארדן השיב לגולן: "המכתב לא הובן על ידך. מי שמטפל ברפורמה קיבל את ההבהרות. משמעות המכתב היא שאני בהחלט לא מתכוון להתערב, ואני לא חושב שיש לי סמכות משפטית להתערב ברפורמה שנחתמה והיא הסכם מימוני. היא לא יצאה לדרך למרות שנתחמה לפני שמונה חודשים בגלל חילוקי דעות לגיטימיים בין אגודת העיתונאים והעובדים להנהלה".

"המכתב שלי לא עוצר את המו"מ ואם תיחתם הרפורמה ניתן יהיה לבצע אותה". אמר ארדן. "המכתב שלי אמר שאני כשר הממונה על רשות השידור חושב שבהסכם הזה ייתכן ואין די, וייתכן ואחרי ההסכם המימוני יהיה צורך לשקול ולבדוק אם אולי יש לבצע עוד שינויים מבניים, כי גם לאחר הסכם הרפורמה לא בטוח שהגוף הוא עדיין היעיל והמיטבי שניתן להשיג".

לדברי ארדן, "אין לי כרגע פתרונות. אני רק רוצה לשמור את האפשרות להמשיך ולבדוק, ואולי להכיל שלב ב' לאחר הרפורמה שאינני יודע מה הוא. אני רוצה שגם ההנהלה וגם רשות השידור יידעו שלתפיסתי יהיה צורך להמשיך לבדוק".

גולן המשיך ושאל: "זאת אומרת לא להתחיל ברפורמה? אני לא מצליח להבין מה אתה אומר בדיוק".

ארדן: "אני לא אמרתי תעצרו את הכל. באופן מקרי אני קיבלתי את האחריות לפני שבוע וחצי. הרפורמה היתה יכולה להיחתם לפני חודשים ויכלו להתבצע השינויים".

גולן: "כלומר היא יכולה להיחתם ואתה הולך לשלב הבא".

ארדן: אני לא בהכרח לשלב הבא, אני רק מודיע וייתכן ויהיה שלב הבא".

גולן: "אבל זה לא מונע את חתימת הפורמה".

ארדן: "לא, אני לא אמרתי את זה".

ממשרד האוצר נמסר כי "האוצר עוד לא קיבל את הטיוטה הסופית של ההסכם המתגבש. כשנקבל את הטיוטה, נבדוק האם נכון לאשר אותה או לא".

ממשרד התקשורת לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker